Novinka přinese i větší bezpečnost pro návštěvníky sportovního areálu TJ Sokol, kam povede nový chodník. Vítá to obyvatelka Dana Hovorková. „Občas chodíme se syny na fotbal a je to někdy nebezpečné. Při odjezdech aut ze hřiště musíme dávat pozor, aby nás auto nesrazilo," vysvětlila šestatřicetiletá Dana Hovorková.

Obec bude práce financovat za pomoci dotace z ROP, která přesahuje 5,5 milionu korun, zhruba necelý milion korun půjde z obecní kasy. Starosta Stanislav Češka zatím nedokáže říci, kdy s rekonstrukcí a výstavbou začnou. „Záleží na tom, kdy podepíšeme s ROP smlouvu. Předpoklad je, že dokončení má být do června příštího roku," upřesnil k zahájení a dodělání Stanislav Češka.

Braničtí jsou za dotaci rádi. „To jsou pro nás v podstatě dva roční daňové rozpočty," konstatoval starosta.

Díky získaným penězům v Branicích rozšíří silnici od mateřské školy k areálu TJ Sokol, kde vybudují veřejné osvětlení a chodník, další práce se budou týkat rekonstrukce části komunikace od hřiště k drážním domkům a také nové lokality u sportovního areálu. Ta je určena pro výstavbu devíti rodinných domů, první už čeká kolaudace.  

V areálu obec vybuduje silnici a veřejné osvětlení. Mělo by to výrazně zvednout šanci na prodej pozemků. Lokalita totiž bude dokončená. Už je tu hotová i čistička, která poslouží nejen pro parcely, ale i pro sportovní areál.