Například Čížová má zájem o koupi už několik let. „Žádnou konkrétní nabídku jsme ale zatím nedostali. Budova je v dezolátním stavu a jediným důvodem, proč bychom ji koupili, je, abychom ji mohli opravit a nehyzdila nám obec," uvedl starosta Čížové Tomáš Korejs s tím, že bude záležet na ceně, kterou obci České dráhy nabídnou.

Společnost oslovila i Čimelice. Ani tady ale podle starosty Vladimíra Pánka nezazněla konkrétní nabídka. „Je docela podstatné, kolik budou za objekt chtít. Je starý a pro obec nijak výdělečný. Naopak obhospodařovat takovou budovu by přineslo jen investice a náklady," řekl Pánek. Na druhou stranu ale, podobně jako starosta Čížové, hledí na nádraží jako na vizitku obce. „Možná proto bychom s budovou měli něco dělat," doplnil.

V objektu jsou navíc dva nevyužívané byty. „Momentálně ani nevím, v jakém jsou stavu a zda jsou obyvatelné. Pokud ano a nájem by nějakým způsobem přispíval k udržování budovy, pravděpodobně bychom o odkoupení uvažovali," zakončil starosta. Cena by ale musela být minimální.

České dráhy nabízí k prodeji budovy v 70 obcích po celé republice. Podle mluvčí Radky Pistoriusové čekají na odpovědi obcí, teprve pak se budou řešit konkrétní ceny na základě znaleckých posudků. „Nemůžeme budovy převést bezúplatně, to nám zákon neumožňuje. Ceny budou odpovídat cenám obvyklým pro dané místo," vysvětlila.

Pokud o objekty nebudou mít zájem obce, následně budou nabídnuty Správě železniční dopravní cesty, která je majitelem kolejí, a pak případným ostatním zájemcům.