„Květinová výsadba na tomto místě vandaly láká bohužel každý rok, loni si odnesli několik sazenic, letos květiny vyrýpli i se substrátem,“ uvedl koordinátor městské zeleně Ondřej Kofroň. Odbor životního prostředí se proto dohodl s městskou policií, že strážníci zintenzivní v rámci své pochůzkové činnosti kontrolu květinových výsadeb, a to nejen u kulturního domu, ale i například v Palackého sadech.

Písek se pyšní bohatou květinovou výzdobou, které zahradníci Městských služeb Písek věnují velkou péči a město do ní investuje nemalé finanční prostředky. Díky tomu jsou ulice města a veřejná prostranství krásnější, což kvituje nejen velká část obyvatel města, ale i turisté. Vyrýpnutím několika sazenic zloděj ušetří několik desítek korun, znehodnotí přitom práci našich zahradníků. „Takové chování je neúctou k jejich práci a městské zeleni jako celku, která má sloužit všem,“ zdůraznil Ondřej Kofroň.

V centru města k současné květinové výzdobě nově přibyly letničkami osázené pyramidy. Tři jsou umístěny před radnicí, pět dalších menších pyramid zdobí prostranství u Kamenného mostu a Heydukovu ulici.