Oboje se podařilo vysoutěžit za nižší cenu, než se původně předpokládalo, i když v případě úpravny vody by si vedení města představovalo úsporu větší.

Stavbu se podařilo vysoutěžit za 179 milionů korun, předpoklad byl 184 milionů korun. „Procentuálně to není téměř nic,“ podotkl místostarosta Písku Josef Knot (TOP 09), když o výsledku informoval zastupitele.

Roman Ondřich (ČSSD) navrhl zrušit zadávací řízení a vypsat nové s maximální cenou 160 milionů korun. Josef Knot se k návrhu připojil a uvedl, že smlouva o dílo zatím není s vítěznou firmou uzavřená. To však zastupitelstvo neschválilo.

Místostarosta Písku Jiří Hořánek (ANO 2011) odmítl zrušení zadávacího řízení s tím, že by tak město získalo pověst neseriózního zadavatele. „Že se nám to nezdá, je slabý argument. Napáchali bychom tím víc škody než užitku,“ konstatoval.

Připojil se k němu radní města Luboš Průša (Jihočeši 2012). „Po zrušení zadávacího řízení bez udání důvodu by nás čekala pokuta, možná i žaloba od vítěze soutěže,“ zmínil. Návrh na zrušení řízení neprošel, což znamená, že platí jeho výsledek potvrzený radou města a vítěz by měl co nevidět začít pracovat na nové úpravně vody.

Obě zásadní stavby, tedy úpravna i nová knihovna, by se měly předávat na přelomu dubna a května. Hotovo má být nejpozději do října příštího roku.
Co se týče knihovny, na té město díky výběrovému řízení ušetřilo podstatně víc. Měla by stát 133 milionů korun bez DPH oproti předpokládaným 153 milionům. „Zároveň máme požádáno o dotaci a v případě, že budeme úspěšní, můžeme získat až 20 milionů korun,“ doplnil místostarosta Josef Knot.
Technický dozor na obě velké stavby už je také vybraný.