Cenu starostky města letos získá Taneční country soubor Louisiana, který slaví třicetileté výročí. Jednomyslně se na tom shodli písečtí zastupitelé a potvrdili tak doporučení kulturní komise. Soubor nasbíral za roky svého fungování řadu republikových i mezinárodních ocenění. „Reprezentují Písek a Českou republiku po celé Evropě,“ konstatoval zastupitel Tomáš Franců, který byl u zrodu country bálů v Písku a začátků souboru, který se tehdy ještě jmenoval Oklahoma.

Cena starostky města byla udělena poprvé loni, kdy si ji na reprezentačním plese města převzal folklorní soubor Písečan. Letos bude ocenění předáno na městské slavnosti Dotkni se Písku, která se koná od 7. do 9. června. „Chceme, aby při slavnostním aktu bylo více lidí a slavnost se nám zdá jako ideální,“ vysvětlila starostka města Eva Vanžurová.

Zastupitel Tomáš Posekaný navrhl, že by ocenění mohli od města získávat také finanční odměnu.

Nominací na ocenění dorazilo na konci loňského roku celkem dvanáct, z nichž některé byly pro stejného kandidáta. Kromě TCS Louisiana to byli také správce věže děkanského kostela Alois Němec, studenti lesnických škol v Písku, taneční centrum Z. I. P. Písek a Divadlo Pod čarou.