Úprava historického centra města se bude týkat dopravy a parkování, ale také zeleně či osvětlení. „Mezi možné tematické okruhy patří také návrh povrchu komunikací a chodníků, vytvoření klidového prostoru na ploše Velkého náměstí, návrh veřejného osvětlení, laviček nebo třeba odpadkových košů. Zpracovány by měly být také možnosti zřízení a umístění předzahrádek," říká Václav Filip, vedoucí odboru rozvoje a investic. Projekt by měl zohlednit také cyklodopravu a možnost obsluhy centra hromadnou dopravou.

Soutěž by mohla být vyhlášena koncem června. „Architekt města Josef Zábranský má za úkol připravit podmínky pro vypsání architektonické soutěže. Pokud půjde všechno hladce a schválí nám je Česká komora architektů, byl by červnový termín reálný," podotkl místostarosta Písku Josef Knot. Zastupitelé města musí následně schválit i prostředky na soutěž, které by měly být ve výši 450 tisíc korun.
Na revitalizaci centra závisí další plánovaná akce města, a to stavba parkovacího domu naproti poště. „Potřebujeme vědět, s jakými počty parkovacích míst na náměstí by počítal vítězný návrh, a to by se mělo promítnout do plánů na vybudování parkovacího domu," potvrdil místostarosta.

Parkovací místa, která by revitalizací ubyla na náměstí, chce město plně nahradit právě díky parkovacímu domu.

Čeho se to týká?
 Velké náměstí
 Alšovo náměstí
 Jungmannova ulice
 Chelčického ulice
 Ningrova ulice
 Smetanova ulice