S nápadem přišla Evženie Krise a Michaela Borůvková s Marcelou Danihelovou se k ní přidaly. Všechny jsou na mateřské dovolenéa dobře vědí, že si děti potřebují zvykat na kolektiv a maminky chtějí změnu, aby se necítily izolované.

Skeptické poznámky některých známých typu, že dělat centrum pro rodinys dětmi v Miroticích nemá cenu, je neodradily. A toi přesto, že do centra dojíždějí z nedalekých Lučkovica Bud. „Před třemi lety jsme začali jezdit s manželem do Lučkovic, rok jsme po víkendech zvelebovali důma před dvěma lety jsme se přestěhovali,“ prozradila Evženie Krise.

V Praze byla zvyklá chodit se synem do mateřského centra, které jí tady chybělo. Proto s kolegyněmi založily spolek a zaregistrovaly ho v organizaci Síť pro rodinu, která jim pomáhá radami a prostřednictvím seminářů.

Prostory má spolek pronajaté od města a vybavení z vlastních zdrojů. Do začátku jim pomohli dobrovolní hasiči. Člen SDH Mirotice jim vyrobil dětské židličky, ke kterým ještě vyrábí lavičku, stolečky a skříňky. Hasiči z Lučkovic pomáhali prostor vyklidit, dát do pořádku a hasičky napekly na slavnostní otevření. Mirotičtí hasiči ještě mezi sebou vybrali na centrum pět tisíc korun.

Plánů mají ženy spoustu. Od pondělí do středy tu funguje herna pro děti, výtvarné dílničky, protahovánky, zpívánky a říkánky. Jednou týdně tu ženy různého věku cvičí pilates, které jim pomáhá předcházet zdravotním problémům. O to je už od začátku velký zájem. O posledním víkendu tu pořádali dvoudenní akci pro všechny generace – skládání puzzlí. Ženy chtějí zapojit do aktivit i starší lidi, kteří žijí sami.
Plánují tu také besedy, přednášky a další aktivity.