Vedení města mělo v plánu vyměnit umělý povrch lyžařského svahu na Hradišti. Nový by umožnil celoroční využití a udělal z Písku tréninkové středisko mládeže pro letní přípravu. Město získalo na nový povrch dotaci z Jihočeského kraje ve výši 2,7 milionu korun, milion je možné odečíst jako DPH a podíl města by tedy byl 2,3 milionu. Má to ale háček. Tato částka by stačila jen na zhruba jednu třetinu plochy svahu, což právě někteří kritizovali. „Když už, tak by se to mělo udělat pořádně, tedy celé," konstatoval zastupitel Miroslav Krejča. „Mělo by se to řešit koncepčně, mít vizi. Kdo to bude provozovat?" tázal se zastupitel Josef Knot.

Lyžařský areál postavený v roce 1976, který si kdysi zahrál v Discopříběhu, prošel v roce 2018 velkou rekonstrukcí za 15 milionů korun. Svah byl rozšířen, postavil se nový vlek s odbavovacím systémem, sjezdovka se osvětlila a vybavila systémem umělého zasněžování včetně sněžných děl. Nájemce, který lyžařský areál otevřel začátkem roku 2019, však loni skončil a město zatím nového provozovatele nenašlo. Místostarostka Písku Petra Trambová připustila, že by svah mohl provozovat lyžařský klub, který to dělal 40 let. Ve hře jsou také městské služby.

Lyžařský svah na Hradišti v Písku.
Lyžařský svah má dostat nový povrch. Lyžovat by se tu pak mohlo celoročně

Dalším krokem k modernizaci areálu měla být právě výměna povrchu svahu. Většina stávajícího umělohmotného povrchu, který se na svah položil v roce 1976, je už za hranicí životnosti. Z technických důvodů se na něm lyžuje jen na podzim. Na zimu je na něj možné nasněžit umělý sníh, ale na jaře se musí povrch sbalit kvůli prorůstání trávy. Nový povrch, který má dokonale simulovat ježdění na sněhu, je možné využívat celoročně a není nutné jej složitě udržovat. Za finanční podporu města se jménem lyžařského oddílu přimlouval Libor Vaněk. „Město podporuje nemalými částkami kolektivní sporty jako fotbal, hokej, házenou či basketbal, se kterými se nebudeme moct nikdy srovnávat, co se týče členské základy, ale i menší sporty by se měly podporovat," apeloval s tím, že písecký areál by se díky výměně povrchu stal jediným sportovištěm tohoto typu v České republice, což kvituje i Svaz lyžařů ČR, který měl zájem zde vytvořit tréninkové středisko mládeže pro letní přípravu v rámci celé ČR.

Jak doplnil Pavel Kroupa, místopředseda lyžařského oddílu a otec úspěšného závodníka Štěpána Kroupy, modernizace povrchu by oddílu pomohla k rozrůstání členské základy. V současné době má oddíl kolem stovky členů do 20 let, což je nejvíc v Jihočeském kraji.

Zastupitelé se však přesvědčit nenechali a uvolnění peněz z rozpočtu schválilo jen dvanáct z nich, což nestačí. Bod tedy neprošel.