„Už máme vysoutěženou cenu za demolici. Bude nás to stát jeden milion sto tisíc korun," uvedl starosta Albrechtic nad Vltavou Václav Kaifer s tím, že obec volila nejlevnější postup. Tím je rozebrání a roztřídění odpadů. Tašky, cihly a betony se rozdrtí a zůstanou na místě na hromadě. „My to pak budeme používat na opravy místních komunikací. Je to nejlacinější způsob," uvedl starosta.

V roce 2002 Albrechtičtí vydražili podíl z pozemkového fondu, čímž se obec stala majoritním vlastníkem kravína. „Bylo to za minulého vedení obce a nebylo to podle mě šťastné rozhodnutí, teď nás to vyjde na nemalé peníze," zmínil Václav Kaifer.

Jedná se o holý pozemek, který se jen těžko podaří prodat, aby se peníze za demolici obci vrátily. „V územním plánu je to vedené jako plocha pro rodinné domky, ale nejsem si jistý, jestli bude chtít někdo stavět na místě bývalého kravína. Navíc tam není voda ani elektřina," řekl starosta.

Obec se rozhodla budovu zbourat, jelikož je ve špatném stavu a hrozí, že by se tam mohlo někomu něco stát. „Lidé tam chodí. Tu si někdo uřízne kus trámu, tu si někdo vezme cihlu, lezou tam děti a je otázkou času, kdy se někomu něco stane," doplnil starosta obce.

Demolice by se měla zahájit do čtrnácti dnů a během července by mohlo být hotovo.