Chtěla udržet fungování dvou tříd v jedné z mateřských škol v Milevsku, a tak vykazovala docházku většího počtu dětí. S bývalou ředitelkou MŠ Kytička zahájili kriminalisté trestní stíhání. Je podezřelá z podvodu. Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy měla způsobit škodu přesahující půl milionu korun.

„Žena chtěla udržet chod obou tříd školky a zajistit peníze na platy učitelek. Při správném vykazování by totiž byla třída uzavřena a pracovnice propuštěny,” vysvětlila v pátek mluvčí písecké policie Kamila Ingrišová.

Obviněná bývalá ředitelka podle informací policie zřejmě vykazovala docházku většího počtu dětí ve školním roce 2005/2006 a 2009/2010. „Za vyšší počet dětí získávala peníze ze státního rozpočtu,” dodala Ingrišová.

Milevský místostarosta Martin Třeštík (ČSSD), který má na starosti školství, řekl, že ihned po tom, co se město dozvědělo o údajném podvodu, uložilo svému auditorovi v mateřinkách kontrolu.

„Už jsme od něj dostali tři protokoly a kontroly ve všech sledovaných školkách byly bez závad,” uvedl Martin Třeštík a dodal, že město Milevsko zřizuje čtyři školky a audity bude opakovat každý rok.

Obviněná žena pracuje podle informací, které Deník zjistil, i nadále ve školství, a to v jedné z vesnických školek na Písecku.