"Zastupitelé rozhodli o tom, že budou objekt léčebny aktivně nabízet na realitních webech," dodává místostarostka Petra Trambová s tím, že objekt bude možné využít i pro komerční účely. V nabídce realitních kanceláří by se bývalá léčebna měla objevit přibližně do měsíce.

Cena objektu bývalé léčebny se během let několikrát změnila. Původně chtěla písecká radnice za budovu 6 milionů, v současné době už je to podle slov místostarosty Petra Hladíka o necelé tři miliony více. "Došlo ke změně územního plánu, kdy je volnější možnost využití objektu. Podle znaleckého posudku je cena je 8 735 000," upřesňuje.

Budoucí majitel objektu ale bude muset své záměry přizpůsobit dispozicím budovy a požadavkům města. „Zastupitelstvo si vyhradilo pravomoc schvalovat závěrečnou kupní smlouvu a bude se tak do ní snažit včlenit i nějaké závazky vůči kupujícímu, aby skutečně budovu využíval k nějakém účelu, který bude předem daný a akceptovatelný,“ vysvětluje Petr Hladík. Objekt by byl podle něj vhodný například pro poskytování zdravotnických a sociálních služeb.

Za dobu, po kterou město zkouší bývalou léčebnu prodat, se objevilo několik možných investorů, nakonec ale svůj zájem přehodnotili. „Jedním z limitů místa je dopravní obslužnost. Komunikace vedoucí k objektu je totiž úzká a nekapacitní, navíc do kopce. Pro typ zdravotně sociálního zařízení by to ale vyhovělo,“ dodává místostarosta Petr Hladík. Zastupitelé mají obavu především z toho, aby v objektu nevznikla například ubytovna.

Bývalá léčebna U Honzíčka je prázdná od roku 2015. Psychiatrická nemocnice, která zde sídlila, se přestěhovala do nově zrekonstruovaného objektu v areálu bývalých Žižkových kasáren. Město opuštěný dům zařadilo do seznamu majetku určeného k prodeji. Budova mezitím pomalu chátrá.