Na poslední záměr se nikdo nepřihlásil. Město tak vyhlásilo nový a minimální cenu snížilo o sto tisíc korun, z pěti set tisíc korun na čtyři sta tisíc. „Když budeme pokračovat s nezměněnou cenou, myslím si, že zase neuspějeme," vysvětlil na posledním zasedání místostarosta Martin Třeštík.

Milevští uvažovali, že by  pro vydražení bytu použili elektronickou aukci. Nakonec od toho upustili, je to totiž v rozporu se zákonem. Jak objasnil místostarosta Třeštík, elektronická aukce by vyřadila zájemce, kteří nemají přístup k internetu nebo s ním neumí pracovat. „Elektronickou aukci pro tyto účely použít nemůžeme," dodal Martin Třeštík.

Někteří zastupitelé poukazovali na to, že byt chátrá. „Je třeba s tím něco udělat," poznamenal komunista Jiří Kotalík.

Součástí bytu v Jarlochově ulici je také část pozemku.  „Až bude příště materiál v zastupitelstvu, napište kolik metrů čtverečních je jedna šestina," řekl v rozpravě zastupitel Jaroslav Peták.

Byt v Jarlochově ulici se nachází v domě, kde už městu žádný další byt nepatří. Podobná situace se týkala domů v ulici E. Destinnové a P. Bezruče. V těchto případech se Milevsku už uvolněné byty prodat podařilo.