„Maximálně se může stát, že nestihneme fasádu, když bude špatné počasí, ale provoz se do konce roku určitě zahájí," konstatoval starosta města Jaromír Hlaváč.

V současné době je kompletně hotová hrubá stavba včetně střech a oken, uvnitř jsou hotové vodorovné i svislé konstrukce a hrubé rozvody elektriky a vody. „Do konce týdne by měly být načisto hotové spodky s tím, že by se začaly nahazovat omítky, dělat podlahy a dlažby," zmínil starosta.

V přízemí bude terasa, ze které bude vidět na hřiště, bufet, kuchyně, zázemí kuchyně, a v prostoru bufetu i malý bar. Odtud povedou schody do patra, kde jsou šatny pro muže i ženy, sociální zařízení, sprchy, dva pokoje, které by se mohly využít jako krizové bydlení na přechodnou dobu pro někoho, kdo by to potřeboval, a jedna kancelář nebo klubovna, kde by se mohli členové klubu scházet v případě, když bude bufet zavřený.

Město si však dalo jako podmínku, že provozovatel bufetu zajistí jeho každodenní provoz. Budova patří městu, to ji dá do výpůjčky fotbalovému klubu, který má najít nájemce bufetu.

I když sportovci už letos objekt příliš nevyužijí, bufet bude fungovat ještě do konce roku. „První zatěžkávací zkouška bude silvestr," dodal starosta. Budova se začala stavět začátkem srpna.