Od příštího týdne bude uzavřena další ulice v centru města, a sice Budovcova. Posunou se sem práce na výměně parovodu za horkovod, kterou provádí Teplárna Písek. Současně zůstane uzavřena i část Nádražní ulice.

Na náměstí bude nadále možné se dostat Chelčického ulicí. „Stavební práce zasáhnou pouze do poloviny křižovatky s ulicemi Komenského, Budějovická a Budovcova, takže průjezd vozidel zde zůstane zachován,“ vysvětlil Tomáš Květoň z odboru dopravy MÚ Písek.

Prostor Bakalářů a k němu přilehlé ulice budou po dobu uzavírky přístupné ze Švantlovy ulice směrem do Kocínovy ulice, kde bude dočasně povolen obousměrný provoz. „Na konci Gragorovy ulice před budovou Oberbank bude zřízeno obratiště,“ uvedl Tomáš Květoň s tím, že výjezd bude možný pouze Kocínovou ulicí směrem k plaveckému bazénu a dále do Hradišťské ulice.

Zasedání píseckých zastupitelů.
Restaurace na zimáku: prodat, nebo nechat?

Obousměrná bude dočasně také ulice Otakara Ševčíka, na jejímž konci u budovy městského úřadu bude také obratiště. Stavební práce na této etapě by měly trvat přibližně do konce listopadu.

V souvislosti s uzavírkou nebude nadále obsluhována autobusová zastávka MHD v Budovcově ulici, která je ve směru k nádraží nahrazena zastávkou v Zeyerově ulici u ZŠ J. Husa a v opačném směru pak provizorní zastávkou na Husově náměstí před budovou OSSZ.

Bude uzavřen úsek od křížení ulic Budovcova, Chelčického, Komenského a Budějovická až po vjezd do areálu bývalého Svazarmu (čp. 1936) v Nádražní ulici.