Je tu nedostatek místa pro kompostovací vaky, chybí tu prostor ke štěpkování a jde z ní zápach. I takové problémy se týkají od loňska fungující kompostárny v Milevsku.

Co bude dál? Ve hře je i možnost jejího stěhování. Ovšem tím, že byla postavena z dotace, zřejmě nebude jednoduché najít řešení.

To potvrzuje i radní Miroslav Doubek, který připomněl, že udržitelnost projektu je pět let. „Čím vším budeme vázaní, to nikdo v této chvíli neví. V kompostárně se dotovala hlavně technologie," řekl Miroslav Doubek. Milevští tak budou zkoumat, zda lze kompostárnu přestěhovat. 
  

Starosta Ivan Radosta řekl, že si také nechají udělat posudek od odborníka. „Kdyby mohla kompostárna zůstat v současných prostorách, bylo by to asi ideální," uvedl.

Kompostárna se stavěla a její provoz se spouštěl za minulého volebního období. Někdejší a současný místostarosta Martin Třeštík k tomu řekl: „Před čtyřmi lety se jednalo o typickou situaci, kdy se vypíše dotační titul. Je výhodný, ale vše spěchá. Pokud ho chcete využít, někdy není dostatečný prostor, aby se zvážily všechny pro a proti a aby se vše zeširoka připravilo."

Dodal, že místo u čistírny odpadních vod bylo jedno z mála, kde se kompostárna dala postavit, aniž by propásli dotační příležitost.

Dotace tehdy pokryla většinu nákladů.

Nedostatek místa pro kompostovací vaky s sebou přináší to, že materiál kvasí na hromadách a zapáchá. Na to si stěžuje firma Acond ze sousedství.