Kdo bude novým majitelem bývalé velitelské budovy a objektu čp. 287 v areálu Žižkových kasáren? Ze dvou zájemců dala vyšší nabídku dvojice Marek Anděl a Martin Lopata, a sice 9,2 milionu korun. Obě budovy chtějí především zachovat a zrekonstruovat. Má zde vzniknout bytový dům, administrativní prostory nebo také výukové centrum s interaktivním technickým muzeem.

„Tento nápad vznikl už v době, kdy se nevědělo, co se Sladovnou. Přišel jsem s tím za tehdejším starostou Miroslavem Sládkem a i když se mu nápad zamlouval, nic z toho nebylo," uvedl písecký zastupitel a radní Marek Anděl s tím, že inspirací mu bylo technické interaktivní muzeum v Liberci.

Projekt by se tedy měl zaměřit na technické vzdělávání mládeže už od útlého věku. „To tady podle mě chybí. Chtěli bychom vybudovat něco, kam přijede škola a děti si z toho něco odnesou," konstatoval Marek Anděl. Budovy v kasárnách se podle jeho slov jejich záměru vyloženě nabízí.

Ačkoli je Marek Anděl členem rady města, nevnímá podnikatelský záměr jako střet zájmů. „Každý měl možnost se přihlásit," dodal.

Druhou nabídku na koupi budov dala společnost Domov Písek, a to osm milionů korun. Jejím záměrem, na veřejnosti už v minulosti prezentovaným, je zřízení domova pro seniory. Jednatel společnosti David Vostarek však zatím výběrové řízení nechce komentovat. „Počkáme na rozhodnutí zastupitelů a uvidíme," podotkl.

Prodej budov a pozemků budou schvalovat zastupitelé na zasedání 23. dubna.

Nabídky
V úterý 7. dubna se na píseckém městském úřadě otevíraly obálky s nabídkami na koupi dvou budov v bývalých Žižkových kasárnách, a to velitelské budovy čp. 248 a objektu k bydlení čp. 287. Město dostalo dvě nabídky:
Marek Anděl a Martin Lopata  nabídli 9 203 761 korun
společnost Domov Písek nabídla 8 milionů korun