Od listopadu loňského roku volný Tullamore D.E.W. bar v Domě kultury (DK) Milevsko bude mít zřejmě nového nájemce. Rada města ve středu schválila vyhlášení nového výběrového řízení.

Právě pronájem baru se stal na posledním zasedání zastupitelů v září předmětem připomínky zastupitele a bývalého nájemce Ladislava Benduly. Ten požádal radu města, aby vypověděla smlouvu s dosavadním nájemcem. „Do dnešního dne nedodržel podmínky výběrového řízení, které byly jasně dané," podotkl. Reagoval hlavně na to, že bar stále nefunguje.

Ředitel DK Vít Kratochvíl ve čtvrtek shrnul, že s firmou mnohokrát jednal a vyzýval a upomínal ji, aby zahájila provoz. To se nestalo. „Dali jsme jí čas do konce září, aby se vyjádřila. V pondělí 3. října mi od ní přišel e-mail, že žádá o zrušení nájemní smlouvy," uvedl Vít Kratochvíl s tím, že narychlo zpracoval materiál pro středeční jednání rady města. Ta schválila zrušení smlouvy a vyhlášení nového výběrového řízení.

Písecký deník ve čtvrtek kontaktoval jednatele společnosti Spokr, která měla provoz zajišťovat. „Nerad bych se k tomu vyjadřoval. To bych nechal na kolegovi Vojtu Daňhelovi, který je momentálně v zahraničí. Přilétá až 21. října," řekl společník Michal Plešák a odkázal na kolegu Romana Neufuse. Toho se však Píseckému deníku do uzávěrky pátečního vydání nepodařilo zastihnout.