Pondělí 8.10 hodin

Blanice i Otava začaly po nočních vydatných deštích opět stoupat. Podle předpovědi by měly dosáhnout druhého povodňového stupně, a to v průběhu zítřka. 

Nedělele 22.15 hodin

Jednotka píseckých doborovolných hasičů vyrazila po desáté večer k monitoringu vodních toků Písku a okolí. Povolána byla OPIS HZS JčK. Pohotovost bude trvat 36 hodin.

"Upozorňujeme obyvatele sídliště Portyč, aby v následujících hodinách sledovali předpověď počasí a v případě zhoršující se situace neprodleně odstranili svá vozidla z parkoviště v blízkosti potoka Jiher a řeky Otavy (parkoviště u bývalé Fezovky). V případě intenzivních srážek by mohlo dojít k vylití zejména menších toků, jako je právě potok Jiher," varoval v neděli odpoledne Roman Ondřich, mluvčí radnice.

Pokud se vyplní prognózy hydrometeorologů, čekají těžké chvíle opět lidi bydlící u Blanice i Otavy. Český hydrometeorologický ústav předpovídá, že hladiny Blanice i Otavy opět vystoupají nad třetí povodňový stupeň. Blanice by měla ke třetímu stupni, který je na úrvoni 180 cm v Heřmani, vystoupat v noci z pondělí na úterý. Otava by měla vystoupat přes čtyři metry.