Konkrétně na Písecku evidují mezi středeční 20. hodinou a čtvrteční 11. hodinou hasiči ÚO Písek čtrnáct takzvaných vícečetných událostí. „Hasiči opakovaně projížděli Písek, Protivín, Myšenec, Milevsko, Milenovice, Albrechtice nad Vltavou a Bernartice a jejich okolí, kde uvolňovali komunikace od spadaných stromů. Dále řešili zahoření vysokého napětí v Horním Záhoří a zajištění uvolněného plechu ze střechy budovy v Soukenické ulici v Písku," informovala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Silný vítr napáchal škody na lesích 
v Píseckých horách

Silný vítr, který se přehnal v noci ze středy na čtvrtek Pískem a okolím, způsobil škody na lesních porostech v Píseckých horách.

„Nejvíce byla zasažena oblast v okolí Albrechtic nad Vltavou, kde bude muset být vytěženo zhruba dva tisíce metrů krychlových dřeva. Jedná se zejména o větrem poškozené smrky v dolinách a staré buky, které byly v podmáčeném terénu, což způsobilo narušení jejich kořenového systému a celkové stability. Lesy města Písku nyní intenzivně pracují na odstranění škod," sdělil mluvčí města Roman Ondřich. Přednostně budou v této oblasti zprůjezdněny zejména cyklotrasy a během jednoho až dvou dnů i ostatní lesní komunikace. Kalamitní stav ani zákaz vstupu není vyhlášen a Písecké hory jsou návštěvníkům přístupné.