Hlídka městské policie uvedené zvíře v Čelakovského ulici nalezla a vzhledem k tomu, že bylo pouze dezorientováno bez viditelného poranění, nasměrovala ho k řece Otavě. „Zde zvíře v poklidu do řeky vlezlo a odplavalo proti proudu," poznamenal za písecké strážníky Miloš Ťupa, vedoucí prevence kriminality a technik.

Především nyní v jarních měsících jsou oznámení týkající se zvířat, tedy hlavně mláďat, jejich odchytávání a případný převoz do Záchranné stanice živočichů v Makově pro strážníky denním chlebem. V uplynulých dnech například převáželi do Makova zraněného strakapouda, kterého nalezla žena v ulici K Píseckým horám, ptáče nalezené v ulici Na Stínadlech, mládě kavky z Vinařického ulice nebo mládě puštíka z ulice U Vodáka.

Městská slavnost Dotkni se Písku 2023.
Nový pořadatel městské slavnosti vyjel s programem. Co Písek za 14 dní čeká?

Záchranné stanice každoročně upozorňují na "zbytečné" záchrany mláďat, která to vůbec nepotřebují. „Každý den jich přijímáme i deset a velmi často jsou mezi nimi i zbytečně sebraná mláďata," informovala před pár dny přes svou facebookovou stránku i Záchranná stanice živočichů v Makově. Platí, že pokud mládě poskakuje po zemi, pobíhá a ozývá se, není třeba ho zachraňovat, rodiče ho dokrmí. V případě, že se nachází na nebezpečném místě, je vhodné ho poponést z cesty či silnice a popřípadě ho vysadit na zídku či keř.