Zatímco finišují s přípravami na dokončení základní technické vybavenosti v obytné zóně Pod Posvátným, už přemýšlí o dalších vhodných lokalitách, kde by si zájemci mohli postavit dům. Mělo by se jednat opět o Posvátný a dále o lokality pod stadionem a nad hřbitovem.

„Mohlo by tu celkově vzniknout okolo padesáti parcel," počítal starosta Bernartic Pavel Souhrada, kteří věří tomu, že  o parcely bude zájem. „Nejde nám o zisk, nejsme developeři," poznamenal starosta a dodal, že například chtějí lákat na velice slušnou cenu.

Nyní obec nabízí parcely za 400 korun za metr čtvereční. „V současném stavebním obvodu  jsme jich prodali osm a máme tu dvě žádosti, kterými se budeme zabývat na nejbližším zasedání zastupitelů," řekl Pavel Souhrada.

Pod Posvátným, kde je celkově jednadvacet parcel, už stojí první domy. „Tento týden položíme asfalt a už nám bude zbývat jen veřejné osvětlení a bude to kompletně hotové," řekl starosta Pavel Souhrada.

V případě vytipované lokality u Posvátného budou muset Bernartice některé pozemky ještě dovykoupit, ale například nad hřbitovem jsou pozemky obecní. Tady by mohla vzniknout řadová zastávka, která by měla hřbitov „v zádech".

V Bernarticích předpokládají, že by mohli nové parcely začít  nabízet v průběhu nového volebního období.