Právě volba královny a krále tábora patřila do pondělního programu, který se protáhl až téměř do půlnoci. Všichni se dobře bavili, když třicítka dětí postupně předváděla své módní kreace z dostupného materiálu při přehlídce modelů Zima 2007–2008.

Výkony i v dalších disciplínách, k nimž patřil všudypřítomný svět internetu, hodnotila šestičlenná komise v čele s vedoucí centra Klárou Humpálovou a choreografem Ladislavem Beranem. Zipáci na desetidenním táboře v Benešovském mlýně kromě obvyklých letních radovánek připravují také muzikál Ať žijí duchové a pozvali mezi sebe i autora hudby Karla Uhlíře.

„Pilujeme s Láďou Beranem choreografii, muzikál bychom chtěli uvést na veřejnosti v prosinci,“ říká Klára Humpálová. Rodiče nemusejí mít obavy, že by se jejich dítka nudila. Na mlýně měla koně, soutěží také v celotáborové hře o poklad skřeta Zipouše, dělají výlety do přírody. Ve středu jsou na výletě na Zvíkově.

Klid není ani po setmění, v plánu je noční hra Duchové. „Nejvíc se mi tu líbí spaní a nejvíc mi chutná snídaně. Také se chodíme koupat, když je horko. Sami jsme si namalovali trička, já jsem ve skupině Jídelní lístek,“ sdělila své zážitky devítiletá Lucie Kaněrová, která bydlí v Písku na Hradišti.

„Na Benešovském mlýně už jsme třetím rokem. Pro nás je to přímo ideální prostředí, není to daleko od domova a letos zatím vyšlo i počasí. Pondělní večer se opravdu povedl, hodně jsme se nasmáli. Děti ale nemají na programu jen zábavu. Před odjezdem například každý vyrobí svým rodičům nějaký dáreček,“ dodává vedoucí Zipáků Klára Humpálová.