Díla Jana Novotného, Petra Bruknera, Františka Doubka, Pauliny Skavové a dalších známých píseckých výtvarníků a umělců se budou dražit, aby výtěžek z nich podpořil hospicovou péči v Písku a okolí. Ta umožňuje doprovázet nevyléčitelně nemocné a umírající pacienty v závěru jejich života, a to doma. „Blíží se Vánoce a jsou mezi námi lidé, kteří je možná prožijí naposledy, doma se svou rodinou, s blízkými. Zejména pro ně vznikl tento projekt," vysvětlila za Domácí hospic Athelas Kateřina Literáková.

Slavnostní večer se uskuteční v pátek 8. prosince od 17 hodin v Městské knihovně Písek. Dražená díla jsou od listopadu k vidění na online výstavě zřízené pro tento účel na stránkách www.aukceproathelas.cz. Od pátku 1. prosince se prezentují také ve foyer Městské knihovny Písek.

Snídaně ve škole: Kaše pro Mary´s Meals.
Hrneček navařil osmnácti dětem misku kaše na celý rok

Samotná charitativní dražba s sebou nese ještě jeden zajímavý projekt, v němž se má propojit svět dospělých i dětských umělců z Písku a okolí. Jedná se o žáky ze ZUŠ Písek pod vedením učitelů výtvarného oboru. Jejich díla budou jednak doprovodnou výstavou v knihovně, zároveň bude možné je vydražit v tajné dražbě během celého večera. „Věříme, že umění je uměním vždy, když chce lidská duše stvořit něco krásného bez ohledu na věk. A že z dětských malířů a sochařů jednou vyrostou ti velcí. Nechme je společně vystoupit z běžných dní a zazářit během jednoho večera ve prospěch dobré věci – poslání Domácího hospice Athelas Písek," doplnila Kateřina Literáková.

Benefiční akcí budou provádět dvě písecké rodačky, moderátorky a licitátorky večera - Kateřina Etrychová a Naděžda Hávová. Hostem večera bude Veronika Freimanová, záštitu nad aukcí převzal ředitel Prácheňského muzea Jiří Prášek a senátor Tomáš Fiala. Hudbu přiveze písecká violoncellistka Sylva Jablonská a pěvecký sbor Stříbrné větry, zatančí děti z tanečního oboru ZUŠ Písek.