Své předměty s vánoční tematikou bude na výstavě prodávat pětice organizací, která se svými klienty poctivě pracuje na jejich výrobě. Všechen výtěžek z prodeje a dobrovolného vstupného si ponechají a použijí jej na svou další tvořivou činnost.

Chystáte také adventní program? Dejte nám vědět, pište, posílejte fotky i videa na adresu jihoceske.vanoce@denik.cz

Vystavující zdravotní a sociální organizace jsou Domov pro osoby se zdravotním postižením Zběšičky, Denní a týdenní stacionář a chráněné bydlení Duha Písek, Dětská psychiatrická nemocnice Opařany, Městské středisko sociálních služeb Písek a SeneCura SeniorCentrum Písek. Benefiční výstavu pořádá firma KOČÍ a.s.

Ve středu 29. listopadu v 16.30 hodin ve foyer kina Portyč slavnostně zahájí vernisáž moderátor Českého rozhlasu Luboš Voráček, jak informovala PR manažerka společnosti Diana Procházková. „O vánoční hudební vystoupení se postará flétnový soubor ZUŠ Písek pod vedením Petry Holubové," uvedla s tím, že následně bude možné nakupovat vystavené výrobky. Sladké občerstvení pro návštěvníky připraví Cukrárna Hraběnka z Mirotic. Od 17 hodin se všem návštěvníkům otevře kinosál s promítáním pohádky Tlapková patrola ve velkofilmu.

Pohádková kovárna v Selibově láká na vánoční atmosféru.
Vánoční nálada zahalila Pohádkovou kovárnu v Selibově. Otevřeno je každý víkend

Na výstavu pozval za pořadatele Tomáš Kočí. „Považuji za obrovský úspěch, že se nám podařilo už podvacáté uspořádat tuto akci pro dobrou věc. Mezi lidmi si získala velkou oblibu. Návštěvníci nakupují a podporují tak vystavující organizace pravidelně každý rok. Nesmírně mě to těší. Zároveň zde zažijeme kouzelnou atmosféru blížících se Vánoc,“ poznamenal Tomáš Kočí, člen správní rady KOČÍ a.s.

První vánoční prodejní výstavu uspořádala společnost v roce 2003. Loni při 19. ročníku se prodaly výrobky za rekordních 72 621 korun a na dobrovolném vstupném se vybralo 7285 korun. Součet výdělků ze všech devatenácti ročníků této akce je i s dobrovolným vstupným a finančními dary 1 541 000 korun.

Letošní výstava potrvá do neděle 10. prosince. Otevřená bude vždy v době promítání kina.

Vánoce, Vánoce přicházejíZdroj: Deník/ Redakce