Propocené košile měli písečtí zastupitelé už před začátkem čtvrtečního jednání. Teploměr v místnosti ukazoval 30 stupňů Celsia a téměř dvouhodinová diskuse o Žižkových kasárnách, během které létala vzduchem slova jako gauner a zloděj, k ochlazení rozhodně nepřispěla.

Co však vysoká teplota nijak neovlivnila, byla již tradiční nerozhodnost zastupitelů. Opět tak vášnivou diskusi následovalo odložení rozhodnutí o několik měsíců. Osud pozemků města v Žižkových kasárnách zůstává stále nejistý  a komplikace se nově objevily u plánu situovat v místě budoucí písecký aquapark. Překvapena byla nejen opozice. „Nevím. To se musíte zeptat sociálních demokratů," odpověděl na dotaz, proč vedení města navrhovalo vyškrtnout Žižkova kasárna jako jednu z pěti možných lokalit pro bazén, místostarosta města Josef Knot
z koaliční TOP 09.

Důvody vysvětloval starosta Ondřej Veselý (ČSSD). „Na pozemek vznáší nároky Žižkov center. Postavit tam stavbu za 100 milionů korun, abychom za deset let zjistili, že pozemek není náš, to by  nebylo v pořádku. Kdybychom parcelu prodali, budeme plánovat výstavbu na pozemku, který není náš, jenž jsme navíc před časem prodali, což mi přijde absurdní," uvedl starosta.

Stejnou nejistotou, tedy plánováním stavby na cizím pozemku, jsou však zatíženy čtyři z pěti lokality, které Písečtí vybrali do užšího výběru. Jediným místem, kde město nyní disponuje pozemky, je lokalita pod lesnickou školou.
Rozčilen plánem vyškrtnout kasárna z plánu na aquapark byl i Tomáš Franců (SNK ED). „Považuji to za podraz, na poslední schůzce nic takového nepadlo. Veřejnost se v anketě Deníku vyjádřila velmi silně pro tuto lokalitu," poznamenal Tomáš Franců.  V hlasování na webu Píseckého deníku získalo místo v kasárnách 46 procent hlasů. Na druhém místě byla nulová varianta, tedy nestavět aquapark, s 45 procenty. Pro umístění pod lesnickou školou byly tři procenta  z 1265 hlasujících.

Co se mezitím událo, že část vedení města změnila názor? „Město řeklo, ze smlouva s Žižkov Center je neplatná. Kdyby to druhá strana uznala, bylo by vše v pořádku. Oni deklarovali, že pozemek považují pod smlouvou za svůj. To znamená velkou nejistotu. My se samozřejmě můžeme pustit do soudního sporu, ale to stavbu aquaparku oddálí odhadem minimálně o čtyři roky," vysvětlil starosta Ondřej Veselý.

S tím ale nesouhlasí místostarosta Josef Knot, který s myšlenkou umístit aquapark v kasárnách přišel. „Lokalita Žižkových kasáren je veřejností velmi dobře vnímaná, v rozporu s tím je ale názor ČSSD.  Jestliže tam nechce bazén, protože údajně je lokalita právně nečistá, tak navrhovaným řešením převodem smlouvy na Technologický park Písek (TPP) se stává právně čistou. TPP deklaroval, že až pozemky zasíťuje, je připraven je městu poskytnout," zdůrazňoval Josef Knot.

Dle původní smlouvy kupoval Žižkov Center pozemky za deset korun za metr čtvereční. „To byly podmínky gaunerské," poznamenal zastupitel Radek Boček (ČSSD).

Cena parcel doplněných o infrastrukturu prakticky v centru města by mohla být i stokrát vyšší.

Trn z paty horkem zmoženým zastupitelům vytrhl svým návrhem zastupitel Tom Zajíček (SNK ED). „Měli bychom debatu zklidnit. My, kteří nejsme právníci, máme problém se v materiálu orientovat. Bylo by dobré to pro nás zjednodušit. Odložme to," řekl Tom Zajíček. Tak se také stalo. Pro bylo všech jedenadvacet zastupitelů včetně právníka Josefa Knota. „Nevím ale, jak si takové zjednodušení představují. Podstata problému zůstane stejná," poznamenal Josef Knot.