Nové basketbalové hřiště, které vznikne rekonstrukcí starého sportoviště, bude stát kolem dvou milionů korun. Jak uvedl místostarosta Michal Přibáň, nebude ho však dotovat jen město. "Skvělou zprávou je, že na něj částkou půl milionu korun přispěje český hráč v americké NBA Vít Krejčí a stejnou částkou také Česká basketbalová federace,“ řekl místostarosta. Hřiště by se mělo začít budovat v polovině června a hotovo by mělo být do konce srpna.

Písečtí basketbaloví junioři (ve žlutém) ve čtvrtfinále play off extraligy vyřadili Pelhřimov 2:0 na zápasy a zahrají si o medaile.
Mladí písečtí Sršni vyřadili obhájce titulu a zahrají si o medaile

Během rekonstrukce hřiště bude odstraněn stávající polyuretanový povrch, který nahradí pryž tvořená speciálními granulemi a pojivem polyuretanem. „Počítá se také s obnovou starého dřevěného mantinelu a záchytné sítě. Na hřišti budou nové basketbalové koše a nebude chybět ani vyznačení hrací plochy lajnami. V plánu je i instalace malé tribuny,“ poznamenal Michal Přibáň s tím, že součástí akce bude i nový nátěr stávajících ocelových konstrukcí.

Poděkujte hasičůmPoděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakce

Písek má velmi silnou basketbalovou základnu. Místním oddílem Sršni Písek fungujícím pod TJ Sokol Písek prošla řada talentovaných hráčů, mezi nimi právě i Vít Krejčí, teprve pátý Čech, který se dostal do NBA. Oddíl se věnuje dětem i dospělým, kteří hrají 1. ligu. Žáci ZŠ J. K. Tyla už dvakrát zvítězili v prestižní soutěži Junior NBA.