Nebylo čemu se divit.  Po městě  a díky facebooku i v jiných místech se rychle rozšířila informace, že byl zrušen  3. ročník alternativní hudební a taneční scény  Sand  Carnivalu v letním kině v Písku.

Jenže  akci nezrušily  ani město, ani centrum kultury, ale sám pořadatel.  „Akce  se sice konala v době městské slavnosti, ale neměla s ní nic společného. Jen náhodou šlo o stejný termín," vysvětlila Iveta Hodoušová, hlavní dramaturgyně  Centra kultury Písek.

Co tedy vedlo pořadatele k rozhodnutí  festival zrušit? „Sotva moji zaměstnanci začali připravovat pódium, přiběhl člověk, který v sousedství letního kina bydlí. Všechny nás zaskočil, protože nám hrubě nadával a vyhrožoval," řekl k incidentu pořadatel Vladimír Pelikán.

„Správce letního kina se snažil  občana uklidnit. Vysvětloval mu, že pořadatel má areál  řádně pronajatý a že jsou v pořádku všechna potřebná povolení a akce se tedy může konat," dodala k incidentu  Iveta Hodoušová.

Ale  to  bylo jako přilévání oleje do ohně.  Protestující občan stupňoval svoji agresivitu. Neoprávněně vnikl na pozemek  a vyhrožoval poničením zde instalované techniky. Vyhrožoval velkými problémy, pokud se akce bude konat.

„Já jako pořadatel plně zodpovídám za vše, co se děje v areálu, a po těchto událostech, kdy jsem v určitých momentech měl strach nejen o zapůjčenou techniku, hladký průběh akce, ale i o život, jsem se rozhodl akci zrušit.  Neříká se mi to snadno a všem, kteří se těšili na mejdan, se moc omlouvám,"  řekl na závěr Vladimír Pelikán.