Čtyři pracovní skupiny se zabývaly především sociálními službami pro rodiny s dětmi, osoby v krizi, seniory a zdravotně postižené.
Při čtvrtečním veřejném projednávání koordinátorka projektu Hanka Lukešová z Místní akční skupiny Šumavsko ocenila, že souběžně s komunitním plánem je v tištěné podobě a na webu města a městské knihovny k dispozici adresář poskytovatelů sociálních služeb. „Povědomí o sociálních službách je nedostatečné. Je potřeba, aby se informace dostávaly k lidem, kteří je potřebují," uvedla Hanka Lukešová.
Členové pracovních skupin opakovaně upozorňují na to, že pro Písek a okolí chybí azylový dům pro jednotlivce. Nejbližší je ve Strakonicích. Město však jeho zřízení zatím neplánuje. S tím souhlasí zastupitel Petr Hladík (KDU – ČSL), který navrhuje přijatelnější a ekonomicky méně náročné řešení pro osoby v tíživé životní situaci. „Tito lidé především potřebují vyspat se v teple a suchu a tomu odpovídá noclehárna. Zároveň se učí dodržovat určitá pravidla. Pokud bude noclehárna fungovat, může na ni navázat nízkoprahové denní centrum," doporučuje Petr Hladík.
Písecký deník se bude sociálním službám ještě podrobněji věnovat.