V polovině srpna by měly být dokončeny výkopové práce související s instalací horkovodního potrubí. Oznámila to společnost SYSTHERM, která práce pro Teplárnu Písek provádí.

Ještě předtím však čeká řidiče jedna komplikace. V týdnu od 10. do 16. srpna se nedostanou autem na Velké náměstí. Bude se totiž pokládat nový živičný kryt vozovky v Chelčického ulici a v prostoru křižovatky u Otavy. Z toho důvodu bude už od neděle 9. srpna Chelčického ulice včetně křižovatky ulic Budějovická – Budovcova – Komenského – Chelčického zcela uzavřena pro veškerý provoz.

Vjezd do centra města bude po dobu uzavírky povolen pouze pro dopravní obsluhu, a to průjezdem pěší zónou od pošty ulicemi Nerudova a Smetanova na Alšovo náměstí nebo Putimskou branou a dále ulicí Fráni Šrámka na Velké náměstí. „Výjezd z centra bude i nadále veden pěší zónou z Velkého náměstí Karlovou ulicí na Fügnerovo náměstí,“ uvedl vedoucí odboru dopravy Městského úřadu Písek Michal Kovařík.

Řidiči, kteří v centru města nezajišťují dopravní obsluhu, budou muset svá vozidla odstavit na sběrném parkovišti na Výstavišti, u kulturního domu nebo u pošty a do centra dojít pěšky.

Po dobu úplné uzavírky křižovatky u Otavy nebudou dočasně obsluhovány ani autobusové zastávky MHD v Budovcově ulici. Ve směru k nádraží bude jako náhradní sloužit zastávka v Zeyerově ulici u ZŠ J. Husa, v opačném směru pak zastávka v Harantově ulici před Olympií.