Městský stadion bude v sobotu hostit 4. ročník Jihočeské atletické veterániády, který pořádá Atletický tělovýchovný klub Písek. Mezi soutěžícími bude maminka dvojnásobné olympijské vítězky, oštěpařky Báry Špotákové, účast  přislíbili  bývalý slovenský premiér Mikoláš Dzurinda a senátor Miroslav Krejča.

Mezi již tradičně oblíbenou disciplínu  patří běh seniorů s vnoučaty  na 50 metrů.  „Motto tohoto závodu  zní:  Dědo, babi, pojď  si dát závod, za těch 50 metrů poznáš pro životosprávu návod a nadto a nadto přivedeš ke sportu i své vnouče, ono bude mít pak dvě  lásky, atletiku a svého prvního kouče. Máme radost z toho, že právě tato soutěž se dobře ujala a  do Písku jezdí i lidé z jiných míst," uvedl písecký atletický veterán Václav  Šejbl, ředitel závodu.

Běh  seniorů  s vnoučaty odstartuje v 15 hodin, ale první závod, běh mužů a žen na 5000 metrů, začíná už v 10 hodin. Následovat budou běhy mužů a žen na 100 yardů a 500 metrů.  Souběžně s běhy jsou na programu vrhačské trojboje (koule, disk, oštěp).

V poledne přijde na řadu  skok vysoký mužů a žen a  o hodinu později pak skok daleký. Od 14 hodin se uskuteční závod mužů a žen na jednu míli a štafety na 4 x 100 metrů. Prezence závodníků je  nejpozději 30 minut před startem a startovné činí 70 korun. V ceně startovného je zahrnuto občerstvení.

S propagací závodu začali pořadatelé poměrně pozdě, ale snad se informace i prostřednictvím Píseckého deníku dostanou ke všem zájemcům.

„Příprava je náročná na organizaci, finance i čas. Není umění něco vymyslet, ale realizovat. Je stále méně těch, na které se dá spolehnout. Naštěstí jsou výjimky jako  Zámečnictví Václava Kováře ze známého klanu píseckých sportovců, hokejistů a motokrosového závodníka Václava Kováře juniora. Pochvala patří také městu Písek za finanční podporu," dodal  Václav Šejbl.