Milevský letní stadion je jedním z posledních míst v Jihočeském kraji, který má ještě na atletickém oválu antukový povrch. Říká to Pavel Stejskal, jednatel městské společnosti SPOS, která má na starosti všechna městská sportoviště.

To by se mělo změnit. „Před týdnem bylo odborné firmě zadané zpracování projektové dokumentace na rekonstrukci atletického oválu na letním stadionu,“ uvedl Pavel Stejskal. Podle něj je antukový povrch již zastaralý. „Když zaprší, je rozbředlý a nedá se na něm sportovat. Stejně tak je toi v extrémních vedrech jako letos, kdy je antuka jako beton, protože tam nemáme žádné zavlažování,“ vysvětlil Pavel Stejskal.

Kromě atletiky slouží ovál například také pro tréninky fotbalistům či hokejbalistům. Pořádají se na něm alei soutěže dobrovolných a profesionálních hasičů. „Antuku plánujeme nahradit umělým povrchem, který je prakticky bezúdržbový, komfortní pro sport, prodlužuje sezonu a dá se využívat bez ohledu na počasí,“ doplnil Pavel Stejskal s tím, že se tam budou moci konat i regionální závody, které na antuce v Milevsku nikdo pořádat nechce.

Podle vedoucího městského odboru investic a správy majetku Davida Lukeše chtějí mít projekt připravený, aby mohli včas zareagovat v případě žádosti o dotaci. Zda bude projekt zahrnutý do rozpočtu na příští rok, rozhodnou zastupitelé.