V pondělí dopoledne pročesávalo lesy na 20 dobrovolníků, kteří se připojili k výzvě Romany Albrechtové, majitelky Zoo Na Hrádečku v sousední Dolní Pěně. "Také další lidé nám posílají informace o místech, která již prohledali. Tím, že pes utekl se samonavíjecím vodítkem, může být někde zamotaný a nemusí se ani ozvat. Takže je nutné skutečně prohledávat kousek po kousku," vysvětluje Romana Albrechtová.

V sobotu kolem 20. hodiny vzal Dastyho otec postižené dívky na navíjecím vodítku ještě ven, aby se vyvenčil, než začne to největší "petardové peklo". "Chtěl jít k jedné túji a od sousedů to začalo bouchat. Dasty se vysmekl i s flexivodítkem a běžel někam směrem na Kačlehy," řekl Deníku už v neděli nešťastný Martin Klusáček.

Šestiletý pudl Dasty je asistenčním psem nemocné dívky z Horní Pěny na Jinřichohradecku. Na Silvestra se lekl petardy a utekl i s navíjecím vodítkem.
Na Hradecku na Silvestra vylekala rána asistenčního psa. Utekl, ale už je doma

"Po domluvě s rodinou organizuji pátrací akci, oni sami řeší další záležitosti. Prosím hlaste se mi do messengeru či na tel.725883561," doplnila Romana Albrechtová.