Od srpna roku 2008 je areál bývalé cihelny v Letech opuštěný a nevyužívaný. Nyní to vypadá, že se znovu probouzí k životu a jako bonus má přinést desítky nových pracovních míst.

Napsali jsme před rokem…

Koncem minulého roku koupila cihelnu společnost Autometal, která vyrábí výfuky do aut a sídlí v Zalužanech. „Podle mých informací zatím areál rekonstruuje a snad brzy by tady měla spustit provoz," konstatovala starostka Letů Blanka Hlavínová.

Výroba by se měla rozběhnout během léta, nejpozději v září letošního roku. Areál je podle generálního manažera společnosti Marcela Pacovského ve stavu, že potřebuje kompletní rekonstrukci, která si už v první fázi vyžádá kolem třiceti čtyřiceti milionů korun. „Je tam velká výrobní hala, kterou bychom chtěli postupně celou zaplnit," uvedl Marcel Pacovský s tím, že už při startu by zde mohlo najít práci patnáct až dvacet lidí. „Ve finále to bude až kolem sta pracovních míst, ale to je otázka několika let," doplnil.

Písecký deník, 10. února 2014

O rok později . . .

Deset nových lidí už firma zaměstnala. „Jedná se především o lidi místní nebo z blízkého okolí," potvrdil generální manažer společnosti Marcel Pacovský. Celkem zatím společnost v Letech zaměstnává kolem dvacítky lidí, z čehož sem polovina přešla z původního sídla firmy v Zalužanech.

V části areálu už tedy běží zkušební provoz, na zbytku pokračují stavební práce. Zhruba do půl roku by mělo být kompletně hotovo a společnost by mohla přijímat další zaměstnance. „Když to dobře půjde, bude to na jaře, když hůř, tak v létě," nastínil Marcel Pacovský. 

Tématu se bude Písecký deník dál věnovat.