Písečáci vystavili plánu na stavbu aquaparku pod hradbami v referendu jasnou stopku.  „Naše role končí, nyní musí začít jednat město," říkají členové přípravného výboru. „Město by se mělo okamžitě pustit do oprav bazénu, a to zejména toho venkovního tak, aby se stihla letní sezona," dodal člen výboru Zděnek Kudrlička.

Podle starosty Ondřeje Veselého přijdou opravy, které prodlouží život současnému bazénu z měsíců na roky, na 1,5 milionu korun. „Otázkou zůstává, zda investovat větší částky do opravy budovy, která je po dostavbě nového bazénu určena ke zbourání. Osobně jsem proti," řekl v pondělí Píseckému deníku starosta Ondřej Veselý. Pokud by však město nedalo více peněz do oprav, mohou se Písečáci rozloučit s plaváním ve venkovním bazénu.

Město musí nyní začít hledat nové místo pro aquapark. „Referendum nám dalo jasný signál, že lidé nechtějí aquapark pod hradbami, ale jinde v Písku ho chtějí. Počítám, že pokud vše půjde hladce, podaří se zapojit obyvatele do anket k výběru nového místa i varianty stavby, neobjeví se další referendum a zastupitelé budou jednotní, v roce 2020 by v Písku mohl bazén stát," říká starosta Ondřej Veselý. Rozhovor s ním čtěte ve středečním  Píseckém deníku.

Přípravy projektu aquaparku, který měl stát na místě současného bazénu, stály zhruba čtyři miliony korun.

O peníze tak město přišlo.