Stavbu aquacentra na místě současného bazénu Písečáci v referendu jasně odmítli. Jejich volbu zítra potvrdí i zastupitelé, kteří zruší všechna usnesení ke stavbě aquaparku pod hradbami. První se datuje do října roku 2008. Více zatím zítra v otázce aquaparku rozhodovat nebudou.

Výsledek referenda poslal přípravu na úplný začátek, tedy před hledání vhodného místa. Na webu Píseckého deníku dopadla anketa, v níž se sešlo 1210 hlasů, téměř nerozhodně. Polovina hlasujících a mezi nimi i Petr Šíp byla pro umístění v bývalých Žižkových kasárnách. „Bude tam dost místa pro parkování a je to na kraji města," sdělil své argumenty.

S ideou umístit aquapark do kasáren přišel místostarosta Josef Knot. „Jde o lokalitu, která není daleko od centra, má dobré dopravní napojení a nabízí další rozvoj," říká Josef Knot.

Druhý nejvyšší počet hlasů získala možnost nestavět nic. To by však znamenalo velkou rekonstrukci a zachování stávajího bazénu, proti kterému vystupovala odborná veřejnost. Velké investici do bazénu není nakloněn ani starosta města Ondřej Veselý ani například zastupitel Otomar Gottstein. „Rekonstrukci stávajícího bazénu nepodpořím, protože to je ekonomický nesmysl," uvedl Gottstein.

Město vyhlásí k výběru místa pro bazén anketu.

Anketa

Výstaviště - 1%
Pod lesnickou školou - 4%
Bývalá Žižkova kasárna - 46%
Bývalá vodárna na Portyči - 0%
Na jiném místě v Písku - 0%
Mimo Písek - 4%
Nikde - 45%
Anketa na www.pisecky.denik.cz