František Polánský
Tálín
Naše obec už byla ve vesnici roku oceněná, a sice dvakrát. Získali jsme bílou a modrou stuhou, ale i přesto jsme neusnuli na vavřínech a o obec stále pečujeme. Ještě bychom chtěli ocenění nejvyšší. Obec se snaží dělat hodně, a to i při té bídě peněz, co má.
Vím, že uspět v soutěži nebude lehké, konkurence je zvlášť na Písecku veliká, ale myslím, že rozhodně máme čím zaujmout. Je to nejen vzhled obce, čím můžeme zabodovat, ale i společenský život, práce s dětmi, aktivní hasiči a zlepšila se i spolupráce s družstvem.

Ludmila Přibylová
Zbelítov
Vesnice vypadá hezky, takže je dobře, že se do soutěže přihlásila a že se zviditelní. Vzhled naší obce se výrazně zlepšil. Pomohly tomu úpravy veřejných prostranství, například u kříže v Jablanech nebo vybudování nového dětského hřiště u řadovek. Určitě se můžeme pochlubit společenským životem a prací s dětmi.

Terezie Bártová
Zvíkovské Podhradí
Myslím, že bychom mohli uspět například díky akcím, které se u nás konají. Pravidelně se koná cykloakce Sedláčkovou stezkou na kole i po vodě. Aktivní tu máme i hasiče, kteří se zapojují pořádáním hasičského plesu i soutěží pro děti. Málokterá obec se také může pochlubit koupalištěm. Před několika lety se obnovilo i dětské hřiště.
(lk, klč, map)