Vít Kubín
Líšnice u Sepekova
Máme opravenou školu, kam chodím do osmé třídy, také školku. Funguje tu i večerka, takže si lidé mohou nakoupit i večer. Každý rok se koná hasičská soutěž, jarmarky na náměstí, zajímavou tradicí je masopust, který se koná jak v Sepekově, tak i v Líšnici. Máme vyzdobené náměstí. Měli bychom vyhrát, protože máme nejhezčí vesnici v okolí.

Jakub Handschuh
Skály
Nějaká ocenění v soutěži Vesnice roku už jsme získali, například za práci s mládeží či stuhu za společenský život, a myslím, že rozhodně máme na to získat další. V obci se toho hodně dělá, a to jak pro děti, pro sportovce, tak i pro všechny ostatní. Z hlediska kultury a společenského života jsme na tom podle mě hodně dobře ve srovnání s jinými vesnicemi a na to bychom v soutěži mohli sázet.
Kromě toho tady samozřejmě máme pořádek, je tu uklizeno, máme nově udělanou náves, rekonstruuje se hospoda. . . Zkrátka se pořád něco dělá, a tak to má být.

Gabriela Šípová
Smetanova Lhota
Smetanova Lhota by měla být vesnicí roku, protože se tady dobře žije a protože obec jako taková žije. Pořádá se tady spoustu akcí pro všechny věkové generace – od dětského karnevalu, přes MDŽ až po posezení důchodců, dělají se taneční zábavy, stavění máje, plesy a tak dále. Myslím, že si přijdou na své všichni, ať jsou to sportovci, hasiči, maminky s dětmi nebo důchodci. Obec by určitě měla sázet na kulturu a společenský život a kromě toho to tady také máme hezké – stále se něco zvelebuje a opravuje.

Příště budou odpovídat obyvatelé posledních tří obcí, a sice Tálína, Zbelítova a Zvíkovského Podhradí.