Barbora Kolísková

Křenovice


Křenovice by se měly stát vesnicí roku nejen pro své krásné a malebné okolí, ale také pro to, aby se ocenila práce všech, kteří pořádají různé akce. V první řadě je to například recesivní akce na první máj, na kterou se vždy přijede podívat mnoho lidí a už se stala jistou tradicí. Za organizací takovéhle akce stojí několikaměsíční práce, na které se všichni účastníci podílejí, a především hlavní organizátoři, kterým patří můj velký dík a obdiv. Ve druhé řadě si pak myslím, že Křenovice mají velmi dobrá hasičská družstva, která v posledních letech zaznamenávají úspěchy. Hasiči by se však neobešli bez schopných vedoucích, kteří se starají o chod hasičů a věnují těmto přípravám svůj volný čas a energii. V neposlední řadě je také třeba vyzdvihnout dobrou náladu a pocit sounáležitosti, který je znát na každé společné akci. Ať už vyhrajeme vesnici roku, nebo ne, a já si myslím, že bychom měli, přála bych si, aby tahle dobrá nálada a chuť podnikat věci spolu vydržela co nejdéle.

Libuše Houdková
Kučeř
Jsme výjimeční bohatým kulturním životem. Pořád se u nás něco děje. Myslím si, že se obec hodně změnila k lepšímu. Bývalá škola se předělává na byty. Vylepšení se dočkala kaplička, zbrojnice, hospoda i obecní úřad a pořád se tu buduje. Také musím zmínit novou ovocnou alej na Borek. Máme šanci na jakoukoliv stuhu a umístění.

Růžena Hoštičková
Nerestce


Vesnicí roku bychom měli být, protože bychom si to zasloužili. Za poslední dobu se toho tady opravdu hodně udělalo a obci bych úspěch v soutěži moc přála. Snaží se a to je dobře. Dělá se tady podle mě hodně kulturních a společenských akcí pro všechny věkové generace, od dětí až po důchodce. Nedávno se tady navíc udělalo krásné hřiště pro děti. Zkrátka Nerestce by si zasloužily být vesnicí roku. ⋌(klč, lk)

Příště budou odpovídat obyvatelé Oseku, Přeborova a Přeštěnice.