Václava Štemberková
Osek

Proč bychom měli vyhrát? V poslední době se toho hodně v naší obci změnilo. Vybudovali jsme dětské hřiště, zkrášlili prostředí obce zelení, opravili kapličku a hasičárnu. Knihovna pořádá minimálně jednou do měsíce kulturní akce pro děti. A na závěr nesmím zapomenout ani na dobrou spolupráci obce a zemědělského družstva. Myslím, že máme šanci uspět.

Marie Hronová
Přeborov
Myslím si, že na Písecku je Přeborov jedna z nejhezčích vsí. Jsem místní rodačka a bydliště bych neměnila. Do soutěže jsme se přihlásili poprvé a doufáme, že šanci máme. Komisi chceme zaujmout upravenými veřejnými plochami, kulturními akcemi i prací s mládeží, kterou má na starosti hlavně sbor dobrovolných hasičů. Za poslední dobu se opravy dočkala většina místních komunikací a v tomto roce se chystá rekonstrukce hasičské zbrojnice, obecního úřadu a také kanalizace.

Ivana Divišová
Přeštěnice
Můžeme se pochlubit novým sportovištěm na míčové hry. Využívaná je i tělocvična na obecním úřadě, kam chodí cvičit ženy a děti. Komise soutěže, která k nám po roce přijede, uvidí, že máme novou fasádu a okna na kulturním domě a nový rozhlas. Žije se nám tu hezky, je tu klid a krásná příroda. Jsem na rodičovské dovolené a s dětmi se účastníme různých akcí. Moc se nám například líbilo první rozsvícení vánočního stromu, který si děti samy ozdobily. Mohli bychom zabodovat nejen společenským životem, ale  i upravenými veřejnými plochami.
⋌(klč)

Příště budou odpovídat obyvatelé Sepekova, Skal a Smetanovy Lhoty.