Alšovy dny se konají v pátek a sobotu

Mirotice – Slavnosti města Mirotice se uskuteční první dva červencové dny. V pátek 1. července je v plánu večerní hudební program, během kterého vystoupí kapely Escape 2 the jungle, Pirates of the pubs a Lucie revival. Sobotní program Alšových dnů začne už odpoledne. Od 14 hodin bude zahájení a o půl hodiny později představení divadla Buřt. V 16 hodin je na programu Eldorádo s Krejčíkem Honzou, v 17.30 Pilgrim Pimpl, v 19 hodin vystoupí Voxel, ve 20.30 Buster Nixon a od 22 hodin kapela Brutus. Poté bude ještě losování tomboly. Během odpoledne se odehraje také volejbalový turnaj a připravené budou i atrakce Lezeto. Slavnosti bude moderovat Radek Pokorný a vstupné na celé dva dny je pro dospělé 200 korun a pro děti 50 korun.

Semičtí mají novou tribunu na hřišti

Semice - Druhý ročník participativního rozpočtu má první zdárně dokončený projekt. Je jím mobilní tribuna v Semicích, kterou už místní vyzkoušeli při akci pořádané uplynulý víkend k 50. výročí semického fotbalu. Návrh na pořízení tribuny do participativního rozpočtu za Semice předložil Jakub Keclík. Semičtí počítají s tím, že tribuna bude mít zázemí v jejich sportovním areálu, ale bude k dispozici i pořadatelům jiných akcí. Druhý ročník participativního rozpočtu města Písek byl ukončen letos v květnu. "Z patnácti přihlášených projektů se jich do finále dostalo sedm a všechny získaly v závěrečném hlasování dostatečnou podporu veřejnosti," připomíná mluvčí písecké radnice Petra Měšťanová s tím, že na projekty město vyčlenilo 2,5 milionu korun.

Areál koupaliště ve Zvíkovském Podhradí.
Zvíkovské koupaliště nabízí rodinnou pohodu kousek za Pískem

Do muzea s vysvědčením zdarma

Ražice - Muzeum Špejchar v Ražicích nabízí každoročně dětem na konci školního roku prohlídku svých prostor zdarma. Také letos zve k prohlídce zdarma všechny děti, které s sebou přinesou a na pokladně ukážou vysvědčení. Akce trvá do soboty 2. července.

Řídil, i když za volantem nemá co dělat

Podolí I – Zvíkovští policisté kontrolovali v pondělí 27. června odpoledne mladého řidiče s osobním automobilem značky Peugeot, který jel od obce Jetětice na Podolí I. "Hlídka zjistila, že muž nemá za volantem co dělat, protože má uložený trest zákazu řízení motorových vozidel, a to až do podzimu roku 2024," informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová. Doplnila, že policisté muži sdělili podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a případ zpracovávají ve zkráceném přípravném trestním řízení.

Utekl z dětského domova

Písek – Strážníci řešili na nádraží Písek – město chlapce, který cestoval vlakem bez jízdenky. Jednalo se o chlapce z Tábora, který utekl z dětského domova. Hlídka strážníků ho tedy předala Policii ČR.