Slavnostní zahájení stavby se konalo včera, obrysy nové haly už jsou ale vidět nyní. „V první fázi najde uplatnění padesát lidí. Možné je ale i další rozšiřování výroby," uvedl včera na místě stavby jednatel společnosti Aisin Europe Manufacturing Czech Miloš Hnízdil.

Aisin, který sídlí v průmyslové zóně jedenáctým rokem a vyrábí komponenty pro automobilový průmysl, využije část nové haly pro sebe, ve zbytku bude sídlit dceřiná společnost Advics. Na hledání pracovních sil už společnosti pracují. „Inženýrské pozice už máme obsazené. Nábor dělnických právě začíná a potrvá do poloviny příštího roku," zdůraznil Miloš Hnízdil.

Technologie se do haly začne instalovat od června, první zkušební provoz výroby pro Daimler, výrobce automobilů značky Mercedes, je v plánu v srpnu. „Zahájení sériové výroby bude v polovině příštího roku," doplnil Miloš Hnízdil.

V části haly bude rozšíření stávajícího provozu Aisinu, v druhé pak společnost Advics, která bude dodávat brzdové třmeny pro Daimler.
„Stavba nového závodu je pro Písek vynikající zprávou," uvedl starosta města Ondřej Veselý.

Na konci dubna bylo na Písecku bez práce 3089 lidí, což představuje nezaměstnanost ve výši 6,2 procenta. Úřad práce evidoval ke konci měsíce 492 volných míst, na webu ale ke včerejšímu dni na Písecku nabízel jen 125 míst u 85 zaměstnavatelů.