Stavba nové výroby je šancí pro celý region, protože nabídne novou práci více než 150 zaměstnancům. „V současné době zaměstnáváme okolo 120 lidí, s novým závodem se naše řady rozrostou minimálně na 300. Už v současné době hledáme řadu nových kolegů,” doplňuje Jiří Hanus. Snahou Acondu je otočit demografický trend stárnutí populace v Milevsku a nabídnout perspektivu mladým, ale i zkušeným lidem. „Nepůjdeme v žádném případě cestou agenturních zaměstnanců ze zahraničí, náš cíl jsou spokojení zaměstnanci z regionu,” zdůrazňuje Jiří Hanus.

Acond vyrábí česká tepelná čerpadla, po kterých je zájem jak v České Republice tak v zahraničí. V letošním roce prodáváme čerpadla i do Polska, Německa, Rakouska, Holandska, Velké Británie, Irska, Španělska a na Slovensko. Blížíme se i exportu do Belgie a Dánska.

Nová hala bude třípodlažní a její celková plocha se pohybuje okolo 12.000 m2. Zemní práce na stavbě jsou v současné době hotové a nyní začne samotná stavba. Hotovo by mělo být v červnu roku 2023.

Samotnému slavnostnímu položení základního kamene se zúčastnili zástupci vedení firmy Acond, vedení Města Milevska a také stavební firmy Casta.

Zdroj: Acond