Poslední etapa rekonstrukce se týkala samostatného pavilonu se dvěma třídami. Zateplila se fasáda, vyměnily inženýrské sítě, zrekonstruovala kuchyňka v přízemí a prvním patře a sociální zařízení v obou třídách. Výměny se dočkaly i podlahové krytiny nebo osvětlení. Nový je i výtah pro přepravu jídla z kuchyně do tříd.

Na modernizaci se pracovalo od června do poloviny září, vyšla na 14,9 milionu korun. Rekonstrukce se stihla v termínu, i když se vyskytly neočekávané problémy, jak uvedl Jan Adámek, ředitel ZŠ J. Husa, pod kterou školka spadá. „Propadla se totiž kanalizace a objevily se vymleté kaverny. Bylo kvůli tomu třeba nad rámec původního projektu položit novou ležatou kanalizaci, vybourat poškozené příčky a postavit nové a udělat novou podlahu,“ vyjmenoval ředitel.

Dopravu v Písku komplikuje několik uzavírek.
Na rekonstrukci Budějovické ulice naváže Purkyňova. Kde na podzim neprojedete?

Rekonstrukce se podle místostarosty Písku Michala Přibáně opravdu povedla a pavilon neskutečně prokoukl. „Největší rozdíl je na první pohled v zázemí. Nové jsou podlahové krytiny i osvětlení, v kuchyňkách mají namísto starého vybavení nové z nerezu a sociální zařízení pro děti je konečně moderní,“ poznamenal místostarosta. Dobrou práci odvedla podle něj nejen společnost Kočí, která opravy prováděla, ale také tým zaměstnankyň školky. „Musely třídy nejprve vyklidit a za pár týdnů je čekal velký úklid a stěhování všech věcí zpět do tříd. Všechno ale skvěle zvládly a za to jim patří velké poděkování,“ doplnil místostarosta.

13. MŠ na sídlišti Jih patří k největším školkám ve městě. V uplynulých dvou letech se ve dvou etapách zrekonstruovala hlavní budova se čtyřmi třídami – i tam jsou zrekonstruované inženýrské sítě, sociální zázemí a navíc i školní kuchyně.

Rozsáhlá rekonstrukce se během léta dělala také na 5. MŠ na Fügnerově náměstí. Náklady na obě akce dosáhly celkově zhruba 26 milionů korun.