VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Moje Písecko

dnes 14:30

Čápi ve Slavoňově vyvedli čtyři mladé

Kovářov - Do zchátralého areálu bývalého lihovaru ve Slavoňově u Kovářova se už roky stále vracejí čápi.

včera 15:30

Kabelek ve sbírce určené pro talentované děti přibývá

Písecko – Do sbírky pro Kabelkový veletrh Deníku přispívají především ženy na různých místech Písecka. Nosí kabelky, bižuteriia dětské knížky. Letos se nově sbírají i panenky a angličáky. V redakci Píseckého deníku se už nashromáždilo 64 kabelek, bižuterie a knížky.

včera 14:30

ČSSD v Miroticích kandidátku nepodala

Do podzimních komunálních voleb jde v Miroticích o jednu stranu méně než před čtyřmi lety.

včera 12:30

Rozhodne o bazénu referendum?

Písek – Osud chystaného bazénu pod lesnickou školou možná budou mít v rukou obyvatelé města. Radní Rudolf Tyll navrhuje, aby o budoucnosti stavby rozhodli voliči v místním referendu, které by se konalo současně s komunálními volbami první říjnový víkend.

včera 11:22

Od Lidlu na Prahu nevyjedete

Písek – Práce jsou v polovině, a tak se stavbaři přesunuli na druhou polovinu komunikace I/20 v Písku, kde rekonstruují most. Pro řidiče to znamená, že už mohou ve směru od Prahy sjet na Ražice, ale naopak se nyní nedostanou od autobusového nádraží nebo od Lidlu na Prahu.

včera 10:24

Mladý muž z Písku měl založit dva požáry

Písek - Písečtí kriminalisté řešili od konce května dva případy požárů v Nádražní ulici v Písku s vysokou majetkovou škodou. Policisté se dostali až ke konkrétnímu místnímu mladému muži, který měl požáry úmyslně založit.

14.8.2018

Konstantin chytil rekordního kapra

Vráž - Šestnáctiletému Konstantinovi, který přijel na prázdniny k babičce do Vráže, se v neděli podařilo ulovit jeho letošního rekordního kapra.

14.8.2018

Už nejsou mezi námi

Písecko - Ti, co na Písecku zemřeli.

14.8.2018

Písecká Sladovna šetří životní prostředí - upouští od užívání jed

Písek – O oblíbenosti písecké Sladovny – galerie hrou svědčí nejen zástupy nadšených dětských návštěvníků ale i konkrétní čísla vykazující více než 50 tisíc příchozích v minulém roce. Se stoupajícím počtem hostů ale roste také spotřeba plastů na jedno použití v podobě kelímků u barelů s pitnou vodou po chodbách, které slouží k příležitostnému osvěžení.

13.8.2018

Ve Vráži se vylepšují chodníky

Vráž – Ve Vráži pokračuje úprava chodníků. Napřed byl vybudovaný chodník u zrekonstruované autobusové zastávky směrem od Písku. Celkové náklady byly 533 tisíc korun a obec na to získala krajskou dotaci z Programu obnovy venkova 230 tisíc korun.

13.8.2018

Po prázdninách budou mít školáci vylepšené šatny

Mirovice – O prázdninách panuje čilý pracovní ruch, podobně jako v jiných školách, také v mirovické základní škole.

13.8.2018

Ve škole se stále pracuje

Kluky – V Základní školev Klukách panuje od začátku prázdnin čilý pracovní ruch. Děti tak přijdou po prázdninách do vylepšeného prostředí.

13.8.2018

Loňské prvenství v turnaji obhájil tým BNH

Oslov - Místní nohejbalový tým Tygři ve spolupráci s Obecním úřadem, SDH a SK Oslov uspořádal v sobotu 11. srpna již 6. ročník nohejbalového turnaje trojic. V celodenním klání startovalo čtrnáct týmů, které byly rozděleny do dvou skupin po sedmi účastnících.

13.8.2018

Objevte Písek moderní cestou

Písek – Že v rohu Velkého náměstí v Písku stojí zvuková informační tabule Daruma City Voice není pro obyvatele města novinkou. Travnatý prostor u Karlovy ulice ústící ke Kamennému mostu obývá již dvacet let. Letos ale prošla několika podstatnými vylepšeními a další jsou v plánu v průběhu nadcházejících měsíců.

13.8.2018

Mirotické setkání loutek a hudby si návštěvníci užili

Mirotice - Areál u Dolejšího mlýna v Miroticích patřil od pátku 10. do soboty 11. srpna divadlu a muzice. Mirotické setkání loutek a hudby tu už po 15. nabídlo skvělý program pro celou rodinu.

13.8.2018

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - tipy na volný čas.

13.8.2018

Přehlídka dechových skladeb

Bernartice - Městys Bernartice a Heligónkářská liga uspořádaly pro všechny příznivce a milovníky hezké české písničky již 11. ročník Přehlídky malých dechových hudeb. Tento hudebně-zábavný pořad se konal tradičně v letním amfiteátru u sokolovny v Bernarticích (okres Písek) za krásného letního počasí v sobotu 11. srpna.

12.8.2018

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - tipy na volný čas.

11.8.2018

Do voleb jdou dvě nová sdružení

Mirovice – V Mirovicích usiluje o účast ve vedení města pět stran a hnutí.

11.8.2018

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - tipy na volný čas.

11.8.2018

Platí se přes virtuální parkovací hodiny

České Budějovice – S online kartou zaplatíte na dálku. Umí to virtuální parkovací hodiny.

11.8.2018

Maximum roje Perseid potrvá dvě noci

Jižní Čechy - Zakloňte hlavu a kochejte se podívanou, která se na nás řítí. Perseidy zaplní noční nebe jak v noci na pondělí, tak na úterý.

10.8.2018

OBRAZEM: Jak se bude jmenovat lávka přes Otavu?

Písek/ANKETA/ – Lávka přes řeku Otavu, která se v současné době buduje, aby propojila lokality sv. Václav a Hradiště, by měla být v září hotová.

10.8.2018

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - přinášíme tipy na volný čas.

10.8.2018

Ochlazení! Ale jen nakrátko

Jižní Čechy/ANKETA/ – Se studenou frontou, která postupuje od západu, přichází toužebně očekávané ochlazení a snad i déšť nebo aspoň přeháňky.

10.8.2018

Zuby pil vykoušou anděla a zvoničku

Ledenice – Zvuk pil se od středy rozléhá farskou zahradou v Ledenicích. Všechny stromy ale zůstávají na svém místě, piliny odlétávají jen od přivezených jedlových kmenů, které se tu postupně mění v sochy.

9.8.2018

EXKLUZIVNĚ: U mirovického kostela odhalili pohřebiště z raného středověku

Mirovice - Tým pracovníků Prácheňského muzea v Písku nyní dokončuje archeologický průzkum u kostela sv. Klimenta v Mirovicích.

9.8.2018

Jak jsme žili v Československu - písecký závodní klub

Písecký deník připravuje unikátní cyklus Jak jsme žili v Československu. Každý týden v tištěném vydáni vašeho regionálního deníku zveřejňujeme historické zajímavosti a archivní snímky z Písecka z let 1918 až 1992. Díváme se, jak se za Československa žilo lidem, nahlížíme do kronik různých spolků, sportovních klubů, zájmových sdružení a dalších. V dalším díle, který vyjde v pátek 10. srpna, nahlédneme prostřednictvím fotografií do historie Závodního klubu Jitex.

9.8.2018

Písečtí při pietním setkání uctili padlé české vojáky

Písek - Přinesli svíčku a květinu a společně uctili památku tří českých vojáků, kteří tragicky zahynuli v neděli 5. srpna během rutinní hlídky na východě Afghánistánu po útoku sebevražedného atentátníka. Tak probíhalo úterní pietní setkání na píseckém vojenském hřbitově.

9.8.2018

Začala oprava cesty ke hřbitovu

Kluky – Včera začala odborná firma s přípravnými pracemi na opravu kilometr dlouhé obecní silnice ke hřbitovu.

9.8.2018

Restaurace na Hvížďalce se dočasně ujali bývalí majitelé

Čimelice – V čimelické Restauraci Na Hvížďalce, kterou vlastní obec, nastaly očekávané změny.

9.8.2018

Pískoviště bude nově pořádat Sladovna

Písek – Pískoviště, dříve Cipískoviště, patří k největším akcím v Písku.

9.8.2018

Spor o řízení letiště v Budějovicích

České Budějovice – Letiště České Budějovice aktuálně řeší klíčovou otázku: Kdo a jak bude po otevření v roce 2020 na letišti řídit provoz? Do tendru letiště na poskytovatele letových služeb se totiž nikdo nepřihlásil. 

9.8.2018

OBRAZEM: Česko uctilo padlé hrdiny

Praha - Armádní speciál se třemi českými vojáky, kteří minulý týden padli při teroristickém úroku v Afghánistánu, ve středu přistál v Praze – Ruzyni.

8.8.2018

Sociální služby dostaly nová auta, jedno i na přepravu vozíčkářů

Písek – Čtyři nové osobní automobily v celkové hodnotě 2,26 milionu korun omladily vozový park Městského střediska sociálních služeb Písek.

8.8.2018

Na dovolenou vyrazili s Píseckým týdnem

Písecko - Čtenáři Josef Charvát a Dana Štiková z Nové Dobeve nám zaslali fotografie ze své dovolené v Moravském krasu a na zámku Náměšť nad Oslavou.

8.8.2018

Neviděli jste ho?

Písecko - Kriminalisté vyhlásili 20. července pátrání po muži, který je důležitý pro objasnění případů podvodných jednání prošetřovaných nejen na Písecku, ale také policisty ve Strakonicích, Táboře i Benešově a Litoměřicích. Muž nemá stálé bydliště a vyhýbá se trestnímu řízení.

8.8.2018

Atleti milevského regionu figurují v průběžných republikových tabulkách

Milevsko - Letošní atletická sezona má v současné době svůj vrchol na berlínském ME.

8.8.2018

OBRAZEM: Z Budějovic na Prahu? Kritický je Ševětín

Ševětín – Stavba dálnice uzavřela silnici I/3, řidiči musejí na objížďku.

8.8.2018

Kam za kulturou a zábavou na Písecku?

Písecko - Kam vyrazit za kulturou?

8.8.2018

Pistoli v kabelce nenosí. Kabelkové šílenství potěší i prospěje

Jižní Čechy - Deník i letos připravuje tradiční Kabelkový veletrh, na který se mohou dámy těšit 5. září. Ženy, je nejvyšší čas provětrat své skříně a nepotřebné kabelky poslat dál. 

7.8.2018

V Milevsku je podáno osm kandidátek

Milevsko – V podzimních volbách budou mít voliči o jeden hlasovací lístek méně než před čtyřmi lety.

7.8.2018

Už nejsou mezi námi

Písecko - Ti, co nás tento týden opustili.

7.8.2018

Mirotické setkání loutek a hudby přináší Víťu Marčíka, Divadlo Klauni

Mirotice – V pátek 10. a sobotu 11. srpna bude patřit ostrov u Dolejšího mlýna 15. ročníku Mirotického setkání louteka hudby. Kromě nabitého programu originálních divadel a koncertů tu bude výstava z prací zaslaných do soutěže na téma Československo aneb Stoleté srdce pohádkové Evropy.

7.8.2018

Pátrání po malém chlapci dopadlo šťastně

Písecko - V neděli 5. srpna krátce po jednadvacáté hodině přijal operační důstojník na lince 158 oznámení, které vždy zalarmuje veškeré síly a prostředky, nebylo tomu jinak ani v tomto případě. Rodina z Protivínska pohřešovala malého chlapce (2014), který jezdil na dětské čtyřkolce, ale nevrátil se domů.

7.8.2018

Podívejte se, kdo u vás zabojuje o radnici

Písecko - Strany a hnutí, jejichž členové se chtějí podílet na řízení obcí, už daly dohromady kandidátní listiny pro říjnové komunální volby. Podívejte se, kdo by mohl být příštím zastupitelem, radním či starostou vašeho města. 

7.8.2018

Městský úřad v Písku bude ve středu otevřen jen do 13 hodin

Písek - V důsledku horkého počasí budou ve středu 8. srpna zkráceny úřední hodiny na Městském úřadu Písek. Pracovní doba bude pouze do 13 hodin.

7.8.2018

Jsou to hrdinové, reagují Jihočeši na smrt vojáků

Jižní Čechy – Osudná byla neděle pro trojici českých vojáků, dvojici Jihočechů. Po sebevražedném útoku atentátníka na východě Afghánistánu zemřeli 36letý Martin Marcin z Dívčic na Českobudějovicku, desátníci 28letý Kamil Beneš z Plané nad Lužnicí na Táborsku a 25letý Patrik Štěpánek z Plzně.

6.8.2018

Plavba se zastaví, kvůli suchu se zavře komora nad Orlíkem

České Budějovice, Orlík - Nová vltavská vodní cesta mezi Českými Budějovicemi a hrází Orlíku nevydrží ani letos v provozu po celou sezonu. 

6.8.2018

Nerestecké Strašení si všichni užili

Nerestce - Zábavný program pro všechny věkové kategorie Strašení se konal v sobotu v Nerestcích už po sedmnácté.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT