Pohádala se tam s přítelem a do konfliktu zasáhl nějaký mladík. Praštil toho jejího pěstí a když ho bránila, řekl, že ho tedy nechá, když si půjdou promluvit za roh.

Přítel zůstal na místě (později ji řekl, že se snažil sehnat pomoc) a neznámý ji dostrkal do tmavé uličky. Pod hrozbou nožem, který prý má v kapse, požadoval sex. Povalil ji, osahával, škrtil, v obavách přistoupila na orál, při němž se na ni pachatel vymočil…

Násilník Stanislav, tehdy 22 let, byl vypátrán a obžalován ze znásilnění.

Popřel to. U přejezdu se prý té dívky zastal, onoho muže dvakrát praštil a šel domů dívat se na Zelenou míli. Jeho maminka jako svědkyně uvedla, že se synek vrátil kolem jedné hodiny a že pak usnul v křesle.

Přítele poškozené, který ji tehdy „svěřil" neznámému hrubiánovi, se nepodařilo vyslechnout ani po obeslání Armády spásy, kde se měl zdržovat.


Okresní soud v Písku uvěřil výpovědi dívky, naopak tvrzení obžalovaného mj. vyvracejí údaje TV Nova o časech vysílaného pořadu.

Jeho skutek probíral společně s dalšími dvanácti dílčími útoky zejména majetkových a násilných trestných činů od onoho dramatického září 2003 do 7. května 2005. Nakonec mu uložil tři tresty.
Za znásilnění a sbíhající se útok na veřejného činitele a za  výtržnictví mu dal dva a půl roku. Za napadení policejní hlídky pěstmi a kopanci, vytažení peněženek dvěma mužům z kapes kalhot, krádeže na hřbitově, z kanceláře ČD a  za  opakované krádeže v restauraci v Čížové společně s odsouzením za další krádež v Plzni mu uložil dalších osmnáct měsíců. Za řízení auta pod vlivem alkoholu a přes zákaz, za pěstní ublížení na zdraví před diskotékou v Písku, rozbití okna spořitelny baseballovou pálkou a rozbití výlohy prodejny s následnou krádeží dostal Stanislav dalších půldruhého roku.

Odvolal se proti odsouzení za ono znásilnění a dvě kapesní krádeže.
K prvnímu termínu veřejného zasedání krajského soudu se omluvil pro řeznou ránu na předloktí, kterou prý utrpěl při úklidu cely, v níž si odpykává jiný trest. Soud odročil, ale v den konání se obžalovanému stal další úraz –  tentokrát mu ošetřili řezné rány na hrudníku. Protože ale vězeňský lékař následně konstatoval, že je schopen účasti na  projednání jeho věci, byl k čekajícímu senátu eskortován.

Krajský soud pak jeho odvolání zamítl jako nedůvodné. Výkon nově uložených trestů tak mohl Stanislav nastoupit rovnou po skončení toho, který tehdy vykonával s ta᠆kovými nešťastnými úrazy a z něhož měl být propuštěn 12. dubna…

Možná i proto ta různá zranění, aby pravomocný rozsudek na další pobyt za mřížemi oddálil… Ale to by ovšem byly spekulace.