Nemilé vzpomínky na rozepři s ním má žena v Dolním Záhoří, která se s ním dostala do sporu loni v polovině listopadu. Jak popisuje policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, hádka vyústila v napadení, při kterém podezřelý ženě vyrazil zuby. Servítky si nebral ani v případě známého, kterého v Milevsku na diskotéce napadl kladivem.

A tím výčet jeho protiprávních činů zdaleka nekončí. Muže policisté i kriminalisté dobře znají, má mít na svědomí další majetkovou i jinou trestnou činnost. „Měl se vloupávat do domů, krást věci i auta. V první polovině prosince se měl zmocnit osobního automobilu značky Kia, který si vyhlédl v cizí garáži v obci u Hluboké nad Vltavou a odjel s ním na Písecko, kde vůz zamaskovaný odstavil. Z chaty na Caisce měl odcizit například nářadí a rybářské vybavení a nechat za sebou mnoho zničených věcí. Před koncem roku 2023 měl ještě v Písku ze dvora u domu odcizit osobní automobil značky Mercedes, se kterým jezdil po republice a v hlavním městě s ním dokonce ujížděl policejní hlídce. Dále měl tankovat na benzinové čerpací stanici a neplatit. Další automobil měl odcizit u rodinného domu v obci Tuchoměřice," vyjmenovává mluvčí některé ze skutků.

Ilustrační foto
Případy městské policie: Pacientka na střeše, seniorka v nedbalkách, muž s nožem

Za podobnou trestnou činnost byl muž už opakovaně odsouzen a podobně asi dopadne i tentokrát. Soud na něj v pátek uvalil vazbu. „Je obviněn z trestných činů krádež, porušování domovní svobody, ublížení na zdraví, neoprávněné užívání cizí věci a výtržnictví. Vyšetřování případů dále pokračuje. Vše nasvědčuje tomu, že vyšetřovatel stíhání ještě o další skutky rozšíří," dodává Kamila Čuřínová Ingrišová.