Hlídka píseckých policistů podle mluvčí Kamily Čuřínové Ingrišové dohlížela v pondělí 11. července nad bezpečností provozu v ulicích města. Pár minut před půlnocí si policisté všimli osobního auta značky Ford, které přijíždělo z ulice Dvořákova a nesvítilo. "Policisté se samozřejmě rozhodli vozidlo a řidiče zkontrolovat. Řidič však zrychlil a odbočil do sídliště. Hlídka se za podezřelým vydala a za použití světelného signálu s nápisem Stop POLICIE automobil v ulici Vinařického zastavila," uvedla mluvčí.

Pak ale přišlo překvapení. "Z automobilu postupně vystoupilo pět teenagerů a hoch, který vozidlo řídil, vysedl přes sedadlo spolujezdce. Policisté si dobře všimli, kdo řídil, a vyzvali mladíka k předložení řidičského průkazu. Odpověď zněla, že mu ještě nebylo ani patnáct let a žádný řidičský průkaz nemá," pokračovala mluvčí policie.

Dívka si vzala doma klíče od vozu

Muž zákona zjistili totožnost všech ve voze. Šlo o tři chlapce a dvě dívky z Písku, kterým bylo všem čtrnáct a patnáct let. "Při prošetřování, jak se k automobilu mladiství dostali, vyšlo najevo, že jedna z dívek vzala klíče doma a půjčila je kamarádovi," doplnila Kamila Čuřínová Ingrišová.

Vrtulník EC 135 Letecké záchranné služby na heliportu v Plané.
U Protivína se srazila auta, pro zraněné spěchaly sanitky i vrtulník

Během jejich jízdy nočním městem se naštěstí nikomu nic nestalo a nedošlo k dopravní nehodě. Policisté případ zadokumentovali a dále zpracovávají. "Kontaktovali jsme rodiče, kteří si vůz převzali. Informaci k případu předáme také Orgánu sociálně-právní ochrany dětí," dodala na závěr mluvčí.