Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Z "deníku" píseckých strážníků

Písek - Co řešili mimo jiné v prvním srpnovém týdnu strážníci v Písku?

9.8.2017
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník/Miroslav Fuchs

V úterý 1. srpna v 11.48 hodin bylo oznámeno, že ve vnitrobloku ulic Třebízského a Přemyslova kácejí dělníci stromy. Hlídka na místě zjistila, že na uvedeném místě jsou pokáceny cca 3 keře a strom (javor). K hlídce se přihlásil pracovník firmy ze Strakonic. Ten uvedl, že kácení je povolené. Strážníci kontaktovali pracovníka z odboru životního prostředí, který provedl osobní kontrolu a uvedl, že kácení je v souladu s platnou legislativou.

1. srpna v 16.05 hodin bylo oznámeno, že poblíž jednoho z domů v ulici Na Stínadlech parkuje vozidlo stříbrné barvy, které má otevřené zadní dveře. Na místě hlídka nalezla uvedené vozidlo. Provedla jeho prohlídku a nezjistila, že by do vozidla bylo násilně vniknuto. Dle lustrace bylo zjištěno, že provozovatelem je muž z Písku. Hlídce se provozovatele podařilo kontaktovat. Ten se okamžitě dostavil na místo a vozidlo zabezpečil.

Ve středu 2. srpna v 05.17 hodin bylo oznámeno, že v Gregorově ulici spí nějaký muž. Na místě hlídka zjistila, že zde v podnapilém stavu spí muž z Písku. Ten byl probuzen a upozorněn na své nevhodné chování (poté z místa vykázán). Jeho zdravotní stav nevyžadoval přivolání lékařské pomoci.

2. srpna v 15.21 hodin přijala hlídka v Palackého sadech oznámení od ženy, které se týkalo napadení jejího svěřence. Ten hlídce uvedl, že jej v Palackého sadech oslovil nějaký chlapec, který po něm vyžadoval půjčení dvou pistolí - hraček, které měl u sebe za pasem. Poté, co mu odmítl pistole půjčit, na něj tento neznámý chlapec skočil, povalil jej na zem a tam ho udeřil pěstí do hlavy. Mladík útočníka označil - seděl na lavičce nedaleko místa uvedeného konfliktu. Hlídka tuto osobu kontaktovala a ta se při podání vysvětlení k činu doznala. Z důvodu podezření ze spáchání trestného činu byla událost předána Policii ČR.

2. srpna ve 22.11 hodin bylo přijato upozornění z PČR Písek na skutečnost, která se týkala opětovného nevrácení se dvou nezletilých chovanců Dětského domova Písek z vycházky. Hlídka při kontrole na třídě Národní svobody dne 3. srpna ve 01.30 hodin uvedené dva nezletilé chovance nalezla a následně je v pořádku předala do uvedeného zařízení.

Ve čtvrtek 3. srpna v 9.56 hodin telefonicky požádal operační dispečinku RZS o prověření jím přijatého oznámení, že v autobusové zastávce na Smetanovo náměstí leží nějaký muž. Hlídka muže na uvedeném místě nalezla, jednalo se o muže z Písku, který hlídce sdělil, že si zde jenom zdříml, lékařské ošetření nebylo nutné. Muž po prokázání totožnosti z místa odešel.

V pátek 4. srpna v 15.17 hodin bylo telefonicky oznámeno na služebnu, že se okolo Kamenného mostu v Písku pohybují zřejmě podnapilí muži, kteří se chovají velice nevhodně a pokřikují na kolemjdoucí občany. Kamerovým systémem bylo zjištěno, že odcházeli směrem do Pražské ulice. Tam byl hlídkou zadržen mladý muž ze Slovenska. Muž svým chováním budil veřejné pohoršení, a proto mu byla uložena pokuta.

V sobotu 5. srpna v 9.35 hodin bylo oznámeno, že se v Lipové aleji v Písku pohybuje mladík, který inhaluje z plastového sáčku nějakou neznámou látku. Hlídka na místě zadržela muže z Písku, který svým chováním a jednáním budil veřejné pohoršení (motal se po chodníku, pokřikoval na okolo procházející osoby a podobně). Uvedeným jednáním se dopustil přestupku, za který mu byla uložena pokuta. Zdravotní stav nevyžadoval lékařské ošetření.

V neděli 6. srpna v 19.00 hodin při provádění kontrolní činnosti na Mírovém náměstí zadržela hlídka MP opilou osobou. Jednalo se o muže z Milevska, který byl pod vlivem alkoholu, veřejně močil, vrávoral a nekontroloval své chování. S hlídkou nesrozumitelně komunikoval, podrobit se dechové zkoušce odmítl. Vzhledem k výše uvedeným skutečnostem byl na místo přivolán lékař RZS, který osvědčil převoz muže na protialkoholní záchytnou stanici. Tam byl muž následně hlídkou MP převezen. Dále bylo muži sděleno, že výše uvedeným jednáním se dopustil přestupku, za který mu byla uložena vysoká pokuta.

Autor: Redakce

9.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Lidé na Písecku vyšli volit, chtějí lepší budoucnost

Ilustrační foto

Zubní pohotovost o víkendu

Místo Domity bude Česká spořitelna

Milevsko - Česká spořitelna se v Milevsku přestěhuje ze stávajících prostor v budově bývalé spořitelny na náměstí E. Beneše.

K Otavě míří nováček z Nymburka

Písek - Třetiligoví fotbalisté Písku zakončí před sobotním obědem třízápasovou sérii proti nováčkům ČFL. Po nevydařených duelech s Čížovou a Ústím nad Orlicí se u Otavy představí nymburský Polaban.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

V sobotu je na programu 92. ročník běhu Kolem Ameriky

Písek - Jeden z nejtradičnějších českých běhů, který se blíží k jubilejní stovce, si připíše další čárku do kolonky absolvovaných ročníků.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení