V pondělí 18. února v podvečerních hodinách ukradl muž z Blatné zboží v jednom ze supermarketů v ulici Nádražní. Ke svému protiprávnímu jednání se přivolané hlídce přiznal a zaplatil pokutu.

Velkou chuť na čokoládu za pět prstů musel mít o den později jiný muž v obchodě v Jablonského ulici. Zboží zde odcizil v hodnotě 830 korun. „Vzhledem k majetkově trestné činnosti, které se tento „milovník čokolády“ dopouštěl už v minulosti, byl kvůli podezření ze spáchání trestného činu, předán kolegům z Policie ČR,“ říká Miloš Ťupa, manažer prevence kriminality MP Písek.

Prsteny v supermarketu v Nádražní ulici se zalíbily dvěma nezletilým dívkám z Písku, a tak si je 22. února v podvečer opatřily. Zapomněly ovšem zaplatit. Obě děvčata byla předána rodičům, kteří vzniklou škodu v obchodě uhradili. Vzhledem k věku dětí byla událost oznámena na OSPOD.

Rvačku mezi otcem a synem řešili písečtí strážníci 18. února ve večerních hodinách v jednom z domů v Otavské ulici. „Hlídka na místě zjistila, že jsou oba muži z Písku a syn napadl svého otce, kterému způsobil krvavé zranění v obličeji. Poraněný muž byl přivolanou záchrankou převezen k ošetření do nemocnice. Vzhledem k podezření ze spáchání trestného činu naše hlídka na místo přivolala hlídku Policie ČR a případ byl předán k dořešení,“ doplňuje Miloš Ťupa.

Ve čtvrtek 21. února městská policie přijala oznámení na operační lince 156, že v Pražské ulici leží na parkoviště žena. Na místě strážníci zjistili, že paní z Třeboně uklouzla a upadla na zem a již se nemohla postavit. Hlídce městské policie si stěžovala na bolest zad a hlavy. Strážníci ji zajistili proti prochladnutí a na místo přivolali rychlou záchrannou službu, která ženu převezla do nemocnice.

Dalšímu zraněnému pomohli strážnici 24. února dopoledne. Kolemjdoucí ho našli mezi zaparkovanými vozidly v Žižkově ulici a zavolali na linku 156. „Zjistili jsme, že jde o muže s Písku, který v opilosti upadl a způsobil si zranění na hlavě. Proto byl přivolanou záchrannou službou také převezen k ošetření do nemocnice,“ uzavírá Miloš Ťupa.

Irena Malotová