Jak informovala policejní mluvčí Kamila Čuřínová Ingrišová, pár minut po nedělní třiadvacáté hodině přijali policisté na linku 158 oznámení svědka, který si všiml mladíka, jenž na nábřeží 1. máje skákal po střeše a kapotě zaparkovaného vozu.

"Podezřelý z místa utekl. Po krátkém pátrání osobu odpovídající popisu nalezli nedaleko místa činu městští strážníci a předali policistům píseckého odvodního oddělení. Před půlnocí již výtržník vše vysvětloval na policejní služebně. Při dalším šetření policisté zjistili, že muž zřejmě poškodil ještě jeden automobil, a to u obchodního domu Racek a měl také poničit informační tabuli před kulturním domem," popsala zábavu mladého muže mluvčí policie.

Návrat panelů venkovní výstavy Energie a civilizace, které poškodila nedávná bouřka.
„Prokletá" výstava před kulturním domem je zpět. Panely jsou v původním stavu

A pokračovala, že zadržený byl pod vlivem alkoholu a nadýchal bezmála tři promile. Byl však schopen pobytu v cele, kde strávil noc.

"Policisté s kriminalistickým technikem v noci ohledali místa činů, zajistili stopy a v pondělí, po provedení všech potřebných úkonů, zřejmě muži sdělí podezření ze spáchání trestných činů poškození cizí věci a výtržnictví," dodala mluvčí.

Právě výstava Energie a civilizace měla letos velkou smůlu. Nejdříve jeden z panelů se stal terčem zábavy trojice dívek, den poté je poničil silný vítr s bouřkou a v poslední den fungování výstavy zase zlákaly vandala. V pondělí už panely z prostoru u kulturního domu zmizely.